Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВАКС визнав неповажною причину неявки свідка у справі екс-гендиректора Херсонської ТЕЦ та застосував до неї грошове стягнення

05 червня 2020, 12:09

У Вищому антикорупційному суді розглядається кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього генерального директора ПАТ «Херсонська ТЕЦ» за частиною другою статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Під час судового засідання прокурор заявив клопотання про привід свідків, оскільки останні були належним чином  повідомленими про дату, час та місце проведення судового засідання, але без поважних причин до суду не з’явилися.

Розглянувши вказане клопотання, колегія суддів ВАКС постановила визнати неявку одного зі свідків поважною, оскільки особа перебуває на амбулаторному лікуванні.

Неявку другого свідка у справі ВАКС визнав неповажною. Так, свідок повідомила суд про неможливість прибуття в судове засідання через запроваджені карантинні заходи на території України. Вищий антикорупційний суд звертає увагу на те, що постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» запроваджено ряд заходів для додержання карантину через епідемію коронавірусу. Проте запровадження цих заходів не звільняє учасників кримінального провадження від обов’язку прибувати за викликом до суду. Ним лише покладаються додаткові обов’язки щодо дотримання установлених правил карантину, тобто обмеження не є підставою для неприбуття у судове засідання. Відповідно до статті 22 та статті 352 КПК України, під час допиту свідка його присутність в судовому засіданні є обов’язковою.

Ураховуючи, що свідок уперше не прибула в судове засідання без поважних причин, відповідно до статті 327 КПК України, ВАКС застосував до неї грошове стягнення в розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 2102 гривень.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

За повідомленням прес-служби суду