Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Вісім років позбавлення волі: Полонський суд ухвалив вирок чоловіку, що завдав смертельних травм своєму кумові

22 травня 2020, 14:18

Полонський районний суд визнав винним 57-річного жителя Полонського району в нанесенні умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого (частина 2 статті 121 Кримінального кодексу України), та призначив йому покарання – вісім років позбавлення волі. Крім того, на користь потерпілої стягнув 300 тисяч гривень моральної шкоди і 5680 гривень – майнової.

«Призначаючи покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, мотиви і причини, які призвели до скоєння ним цього кримінального правопорушення, його ставлення, дані про особу, зокрема участь в минулому в бойових діях, наявність державної нагороди, те, що він є особою з інвалідністю, а також сімейний та матеріальний стан, думку потерпілих», – зазначено у вироку.

Як встановив суд, увечері 3 листопада 2019 року обвинувачений прийшов до свого кума в селі Полонського району. Та спільне хмільне застілля закінчилося трагічно для обох: через ревнощі між нетверезими чоловіками почався конфлікт, в ході якого гість завдав господарю руками і ногами численних травм, у тому числі, смертельних.

У суді обвинувачений свою вину визнав частково. Розповів, що потерпілий його намагався вдарити першим, він, обороняючись, вдарив того у відповідь. Після бійки, каже, сам заснув за столом, коли ж прокинувся, кум був уже мертвим.

Суд не погодився із позицією захисника обвинуваченого, який просив перекваліфікувати дії його підзахисного на статтю 124 або ж статтю 128 Кримінального кодексу України, мовляв, той завдав тілесні ушкодження при перевищенні меж необхідної оборони, а також, можливо, з необережності.

«Такі версії обвинуваченого та його захисника спростовуються сукупністю вищенаведених доказів, зокрема, висновками судово-медичних експертиз та роз'ясненнями експерта, котрі об'єктивно вказують на те, що для потерпілого було нанесено щонайменше п’ять ударних травмуючих дій тупими твердими предметами, а відтак беззаперечно свідчать, що (обвинувачений) умисно, із мотивів раптово виниклих між ним та (потерпілим) неприязних відносин, завдав останньому щонайменше п`ять ударів руками і ногами із значною силою у життєво важливі органи, та саме від цих ударів у потерпілого виникли вище перелічені тілесні ушкодження, від яких настала його смерть», – ідеться у вироку суду.

Також суд зауважує, що як встановлено в ході судового розгляду, під час конфлікту потерпілий був в стані сильного алкогольного сп'яніння, тому він не міг становити будь-якої загрози опоненту.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

За повідомленням прес-служби суду