Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

За три місяці цього року співробітники Служби судової охорони не допустили пронесення до судових установ майже 10 тисяч заборонених предметів

07 квітня 2020, 14:24

Попри зменшення кількості відвідувачів судових установ у зв’язку з карантинними заходами, статистика вилучених заборонених до пронесення предметів до органів Феміди не зменшилася, а, навпаки, зросла.

Як повідомив начальник управління забезпечення безпеки учасників судового процесу центрального органу управління Служби судової охорони полковник Служби судової охорони Ігор Шашкін,  у березні цього року співробітники Служби попередили пронесення до установ системи правосуддя майже 3,6 тис. заборонених предметів.

- Це на 8% більше, ніж ми зафіксували в лютому – 3,3 тис. заборонених предметів, – додав полковник Служби судової охорони Ігор Шашкін.

Більшість заборонених предметів, з якими відвідувачі намагаються пройти до судових установ, становлять ножі (майже 1,5 тисячі або 42%), балончики, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії (понад 800 од. або 22,2%), патрони  (майже 700 од.  або 19,4%) та пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовою кулею (360 або 10%).

Найбільше спроб пронесення заборонених предметів до судових установ попередили співробітники Територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області – 1260 од. або 35 %, Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області – майже 650 од. або 18,2% та Територіального управління Служби судової охорони у Харківській області – понад 500 од. або 14,5%.

Загалом, за три місяці цього року співробітники Служби судової охорони не дозволили пронесення до установ системи правосуддя майже 10 тисяч заборонених предметів.

Служба судової охорони нагадує всім відвідувачам судових установ, що до приміщень органів та установ системи правосуддя забороняється пропускати осіб із боєприпасами, вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, наркотичними, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, з колюче-ріжучими предметами.

Не варто приносити до приміщень судів та органів системи правосуддя речі підвищеної небезпеки. Завчасно враховуйте це під час відвідування судових установ.

За повідомленням прес-служби ССО