Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

У Києві відбувся міжнародний судовий форум щодо захисту природного довкілля та екологічних прав

08 листопада 2019, 12:52

7 листопада у місті Києві відбувся Міжнародний судовий форум «Судовий захист природного довкілля та екологічних прав», участь у якому взяла суддя Восьмого ААС Оксана Мікула.

Захід організовано Верховним Судом у співпраці із Проектом Європейського Союзу «Право-Justice», Міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина», громадською організацією «Асоціація суддівського самоврядування України», за технічної підтримки компанії «Спеціальні Реєструючі Системи» (SRS).

Метою проведення судового форуму стала необхідність обговорення актуальних  питань здійснення ефективного судового захисту довкілля та  екологічних прав, застосування національними судами положень Орхуської конвенції та практики ЄСПЛ при розгляді екологічних справ, вивчення міжнародного досвіду судового захисту екологічних прав.

Учасниками заходу були не тільки вітчизняні судді, адвокати, науковці, представники громадських природозахисних організацій, а й колеги з Австрії, Польщі та Китаю. Усі спікери спеціалізуються на захисті довкілля та екологічному праві, .

Робота форуму складалася із трьох тематичних секцій:

  • Ефективність правосуддя в екологічних справах;
  • Аналіз судової національної практики в екологічних спорах;
  • Практика міжнародних юрисдикційних органів: зв'язок природного довкілля і прав людини.

Актуальність обраної теми судового форуму викликана поширенням у судовій практиці справ щодо порушення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Зокрема, ця категорія справ охоплює спори про відшкодування шкоди, що виникла в результаті зростання рівня забруднення довкілля, порушеннями вимог природоохоронного законодавства під час здійснення господарської діяльності підприємств, відмови від добровільного відшкодування заподіяної шкоди.

Додатково, звертаємо увагу на оприлюднений 7 листопада 2019 року Огляд практики Верховного Суду у спорах, що виникають у сфері захисту довкілля та екологічних прав

На фото: Секретар судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Андрій Рибачук із суддею Восьмого ААС Оксаною Мікулою під час Міжнародного судового форуму

За повідомленням прес-служби суду