Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ДСА України затверджено Концепцію побудови ЄСІТС в новій редакції (оновлено)

07 листопада 2019, 17:16

Наказом Державної судової адміністрації України "Про забезпечення створення і функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи" затверджено Концепцію побудови Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в новій редакції, - повідомляє прес-служба ДСА України.

Цією Концепцією змінено архітектуру побудови Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та терміни реалізації.

Метою нової Концепції є автоматизація процесів правосуддя з урахуванням вимог українського законодавства, загальносвітових  практик та європейських страндартів.

Це забезпечить пришвидшення процесів судочинства, зручність у доступі, надійність, захищеність інформації та прозорість шляхом публічності електронних ресурсів.

Концепція побудови ЄСІТС визначає:

  • принципи створення ЄСІТС;
  • стратегію формування, функціонування та розвитку інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності судів, органів та установ системи правосуддя;
  • методи та засоби забезпечення інформаційно-аналітичної підтримки процесів підготовки, прийняття та контролю виконання управлінських рішень шляхом автоматизованого збору, накопичення, обробки, аналізу інформації.

У концепції побудови ЄСІТС визначені структура, організація та принципи побудови ЄСІТС з використанням сучасних програмно-технічних засобів.

Крім того, запропонована даною Концепцією модель побудови ЄСІТС надасть можливість здійснювати дистанційну комунікацію між судом і учасниками судового процесу шляхом обміну процесуальними документами в електронній формі та використання відеоконференцзв’язку.

Реалізація та план заходів із створення та забезпечення функціонування ЄСІТС, з визначенням етапів її створення та впровадження на період 2020 – 2023 років, буде передбачати строки виконання робіт по її впровадженню. 

З текстом Концепції можна ознайомитись тут