Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За побиття колишньої співмешканки кривдник отримав 6 місяців виправних робіт та зобов’язаний відшкодувати моральну шкоду

06 листопада 2019, 10:40

4 листопада 2019 року Тростянецький районний суд Сумської області ухвалив вирок, яким визнав винним мешканця с.Кам'янка Тростянецького району Сумської області за те, що він двічі  побив односельчанку, з якою деякий час спільно проживав.

Під час розгляду кримінального провадження  судом було  встановлено, що у вересні цього року чоловік, прямуючи додому зустрів потерпілу. У ході сварки у відповідь на те, що вона кинула в обличчя обвинуваченого жменю піску, останній наніс їй удар кулаком в ділянку її вуха і залишив її. Наступного дня обвинувачений знову зустрів жінку,  наздогнавши її, спочатку штовхнув у спину, а потім після того як вона впала, наніс їй три удари в обличчя. Внаслідок побиття у жінки утворились синці  та набряки на обличчі та тілі.

Потерпіла під час судового розгляду стверджувала, що після цих подій її кривдник жодного разу не вибачався, телефонував і висловлював образи.

Суд, дослідивши докази, надані стороною обвинувачення дійшов висновку, що вина чоловіка у пред’явленому обвинуваченні доведена повністю, а  його дії кваліфіковано за частиною першою статті 125 Кримінального кодексу України, тобто як умисне легке тілесне ушкодження.

З огляду на вчинення двох епізодів побиття протягом двох днів поспіль, відсутність щирого каяття обвинуваченого, суд дійшов висновку, що є підстави для призначення йому  покарання у виді виправних робіт за місцем роботи строком на 6 місяців з відрахуванням із заробітку 10% в дохід держави.

Потерпілою був пред’явлений цивільний позов про стягнення з обвинуваченого моральної шкоди, який жінка обґрунтовувала тим, що перенесла больові відчуття під час ударів і доки не загоїлись ушкодження. Оскільки наслідки побиття були видимими для оточуючих змінилось коло її спілкування, подія набула розголосу у селі і стала предметом обговорення. Все це викликало у потерпілої моральні страждання, відчуття приниження.

Ураховуючи характер та глибину моральних страждань, їх тривалість, інтенсивність, а також кількість епізодів, останній з яких заподіяв більший фізичний біль та сильніші внутрішні переживання жертви, керуючись принципом розумності та справедливості, суд дійшов висновку про наявність підстав для стягнення  з обвинуваченого на користь потерпілої 8000 грн. у рахунок компенсації моральної шкоди.   

З вироком суду можна ознайомитися в ЄДРСР за № 588/1860/19

Вирок суду не набрав законної сили та може бути оскаржений до Сумського апеляційного суду протягом 30 діб з моменту його проголошення.

За повідомленням прес-служби суду