Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
02 липня 2018 року колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду розглянула апеляційну скаргу національного природного парку "Тузловські лимани" на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14 березня 2018 року у справі за адміністративним позовом національного природного парку "Тузловські лимани" до управління Державного агентства рибного господарства в Одеській області, за участю третіх осіб обслуговуючого кооперативу "Граніт-2", Міністерства екології та природних ресурсів України про скасування дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів, яким у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
За результатами апеляційного розгляду колегія суддів апеляційної інстанції постановила:
- апеляційну скаргу національного природного парку "Тузловські лимани" - задовольнити;
- рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14 березня 2018 року - скасувати та прийняти постанову про задоволення адміністративної позовної заяви національного природного парку "Тузловські лимани";
- визнати протиправним та скасувати дозвіл управління Державного агентства рибного господарства в Одеській області від 11.09.2017 №22/32-01/68927, виданий ОК "Граніт-2" на спеціальне використання водних біоресурсів;
- стягнути з управління Державного агентства рибного господарства в Одеській області на користь національного природного парку "Тузловські лимани" витрати на сплату судового збору у розмірі 4000 гр.
Приймаючи судове рішення, апеляційний суд зробив висновок про неправомірність надання дозволу ОК "Граніт-2" на спеціальне використання водних біоресурсів на каналі, що з’єднує лиман Бурнас (Тузловські лимани) з Чорним морем. Так, фактично, ОК “Граніт-2” на підставі даного дозволу здійснював інтенсивний вилов кефалевих видів риб в каналі лиман Бурнас-Чорне море, який розташований на другому кілометрі Піщаного пересипу між Тузловськими лиманами і Чорним морем та повністю перекриває вихід всім наявним рибним запасам Тузловських лиманів у Чорне море, оскільки наразі є єдиним, без належного дозволу, штучно створеним каналом між Чорним морем та Тузловськими лиманами на Піщаному пересипі протяжністю 40 км. У такий спосіб ресурси кефалі загальнодержавного значення, що входять до складу національного природного парку "Тузловські лимани" у період міграції до Чорного моря виловлювалися у єдиному місці на зазначеному каналі. Зокрема, вилов здійснювався рибними пастками – гардами, спорудженими ОК “Граніт-2” в незаконний спосіб, оскільки канал не є рибогосподарським водним об’єктом, що використовується для цілей рибного господарства і не внесений до Державного реєстру рибогосподарських водних об’єктів (їх частин).
Крім того, вилов кефалевих в каналі ОК “Граніт-2” відбувався неконтрольовано і абсолютно в необмеженій кількості, що ставило під загрозу популяцію кефалевих в Чорному морі та провокувало порушення балансу екосистеми національного природного парку “Тузловські лимани”.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду протягом 30-ти днів з дня складення повного судового рішення.
З судовим рішенням у справі № 815/5658/17 можна буде ознайомитись на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень після виготовлення його повного тексту.
За повідомленням прес-служби суду