Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
2 – 3 квітня 2018 року у місті Львові Національною школою суддів України у співпраці з українсько-канадським проектом “Підтримка судової реформи” проводиться тренінг для тренерів (ТоТ), розроблений для суддів місцевих загальних судів цивільної юрисдикції “Врегулювання спорів за участю судді у цивільному судочинстві” (далі – ВСС).
Вітальним словом тренінг відкрили директор Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України Оксана Польна, начальник відділу підготовки викладачів (тренерів) – радник, суддя Верховного Суду України у відставці, Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Ольга Шаповалова та менеджер українсько-канадського проекту “Підтримка судової реформи” Олександра Баранюк. У вітальних словах було наголошено на важливості питань, пов’язаних з впровадженням у цивільне судочинство нового процесуального інституту – врегулювання спору за участі судді, та необхідності оволодіння суддями як певними процесуальними, так і психологічними навичками проведення цієї процедури.
У ТоТ також взяли участь в якості тренерів: суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області, кандидат юридичних наук Костянтин Медведєв, провідний науковий співробітник відділу науково-методичного супроводження підготовки суддів Національної школи суддів України, кандидат психологічних наук Андрій Маслюк, суддя Обухівського районного суду Київської області Олександр Тиханський, суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Роман Хоростіль, головний спеціаліст відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Юлія Герус.
На початку тренінгу учасниками було встановлено правила роботи в аудиторії, дотримання яких покращує процес засвоєння інформації та підвищує ефективність заходу, який проводиться; визначено очікування учасників тренінгу, встановлено мету та завдання тренінгу.
Упродовж першого дня тренінгу його учасники розглянули міжнародний та національний досвід врегулювання спорів за участю судді, засвоїли організаційно-правові засади (принципи) та особливості проведення процедури ВСС у цивільному судочинстві, опрацювали психологічні аспекти врегулювання спорів за участі судді.
Протягом другого дня ТоТ увагу учасників буде зосереджено на практичних аспектах ВСС: виконанні ситуативних завдань, рольових ігор.
У підсумку тренінгу заплановано обмін досвідом учасників щодо перспектив впровадження цього тренінгу як у процес підготовки суддів, так і у річну програму спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді.
За повідомленням прес-служби НШСУ