Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

На Житомирщині відкрито оновлену будівлю районного суду

02 серпня 2016, 10:02

 Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк 29 липня відкрив нове приміщення Попільнянського районного суду на Житомирщині. Разом з Головою ДСА України участь в урочистій церемонії взяли заступник Голови Ради суддів України Богдан Моніч, голова апеляційного суду Житомирської області Віталій Котік, начальник територіального управління ДСА України в Житомирській області Василь Морей,  голова Попільнянського райсуду Леонід Васільєв, голова Попільнянської районної державної адміністрації  Роман Суботенко та мешканці районного центру.

Відкриття приміщення Попільнянського районного суду після капітального ремонту було довгоочікуваною подією, адже будівля була в аварійному стані та потребувала ремонту із 2003 року.

Заступник Голови Ради суддів України Богдан Моніч, який є суддею Житомирського апеляційного адміністративного суду, у вітальному слові побажав  землякам, аби кожне рішення, що прийматиметься в нових стінах, було законним, справедливим, об'єктивним і неупередженим.

Голова Державної судової адміністрації України, розпочинаючи урочистості, наголосив на значимості події для районного центру та відзначив, що на оновлену будівлю суду тут чекали більше десятка років. "Зараз головне те, що судді та працівники апарату працюватимуть у сучасній судовій установі, а мешканці району отримають цивілізований доступ до правосуддя", - сказав Зеновій Холоднюк. Голова ДСА України зауважив, що зараз у судах України розпочався процес встановлення нових систем фіксації судового процесу й Попільнянський районний суд стане одним із перших, де така система вже встановлена. "Будемо вважати, що встановлення нової системи фіксації судового процесу, яку сьогодні працівники суду отримали чи не першими в Україні, стане добрим початком для роботи судової установи за новими, сучаснішими стандартами", - сказав очільник ДСА України. Зеновій Холоднюк додав, що цьогоріч  у Житомирській області капітально ремонтуються та оновлюються чотири районних суди, серед яких Ружинський районний суд, котрий потребує значних капіталовкладень та капітального ремонту, а також у Володарсько-Волинському, Малинському районниих судах та Коростенському міськрайонному суді Житомирської області буде замінено дах.

Голова апеляційного суду Житомирської області відзначив, що відкриття оновленого приміщення суду – є радісною подією не лише для району та області, а загалом для держави, адже відновлене приміщення сприятиме ще якіснішій роботі суду, що є головним аргументом у формуванні довіри громадян до судової системи.

               Після перерізування святкової стрічки учасники заходу оглянули приміщення суду, а це — чотири зали засідань, кабінети суддів, помічників та секретарів, працівників апарату, архівні кімнати та кімнати для адвокатів і прокурорів. Загалом у Попільнянському районному суді працює п'ять суддів та 25-ть працівників апарату.

Того ж дня в Попільнянському районному суді відбулася робоча нарада Голови ДСА України, заступника голови Ради суддів України та голови апеляційного суду Житомирської області із суддями, керівниками апаратів судів Житомирщини.

Під час наради Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк детально поінформував присутніх про стан фінансування судової системи України та зазначив, що відповідно до Закону України "Про Державний бюджет" цього року, вперше за останні роки, на капітальні видатки в судовій системі заплановано майже 260 мільйонів гривень. "Зважаючи на те, що впродовж останніх років судова система України не отримувала коштів на капітальні видатки, це велика сума, але однозначно недостатня, щоб вирішити "гострі" питання матеріального забезпечення. Разом з тим, завдяки цим грошам, ми зможемо значно поліпшити матеріально-технічний стан тих судів, які цього потребують першочергово", — наголосив Зеновій Холоднюк. 

Заступник Голови Ради суддів України Богдан Моніч, у свою чергу, відповів на цілий ряд питань, які стосувалися прийняття нового Закону України "Про судоустрій і статус суддів", що вступить у дію 30 вересня 2016 року. Він зазначив, що зараз при Раді суддів України працює робоча група, яка аналізує та опрацьовує новий закон з тим, щоб вже найближчим часом представити суддівському корпусу та працівникам апарату судів детальне тлумачення положень документа, яким регламентуватиметься діяльність судової системи України.

По завершенні наради учасники відвідали літературно-меморіальний музей-садибу родини Рильських у селі Романівці.