Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Закінчила роботу міжнародна конференція «Інноваційні підходи в судовому адмініструванні»

12 вересня 2012, 14:13

Закінчила роботу міжнародна конференція «Інноваційні підходи в судовому адмініструванні», участь у якій взяли представники 19 держав. Доповідачі з 14 країн поділилися власним досвідом удосконалення судових систем.

Керівник Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: справедливе правосуддя» Девід Вон подякував учасникам за зацікавленість у питаннях конференції і зауважив, що інноваційні ідеї не реалізовуються автоматично,їх треба запроваджувати з великим терпінням та в атмосфері конструктивної співпраці.

Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк поділився приємними враженнями від конференції : «Мені сподобався ритм заходу. Доповіді короткі, але змістовні. Я для себе почув багато цікавого і нового. Думаю, багато із почутих ідей, озвучених у кожній секції, будуть нами використані в роботі. Приємно відзначити, що ми рухаємося у фарватері світових тенденцій».

Найсумнішою темою конференції Руслан Кирилюк назвав тему про бюджетування судів. «Ми будемо відстоювати ідею, коли бюджетні запити судової системи подаватимуться безпосередньо до парламенту, хоча запровадити це буде не просто», - сказав він.

Відзначив Руслан Кирилюк і найяскравішу дискусію, зокрема, під час сесії конференції «Використання сучасних технологій у забезпеченні судового процесу», котру модерував генеральний директор ДП «Інформаційні судові системи» Леонід Богданов.

«Настав час, коли інформаційна система повинна давати економічний ефект», - відзначив у своєму виступі генеральний директор ДП «Інформаційні судові системи» Леонід Богданов. На його думку, цей рік стане для судів роком переходу на систему електронного документообігу. «Система документообігу, засобами якої сторона процесу з використанням загальної шини обміну даних зможе передавати інформацію в суд в електронному вигляді та отримувати документи таким же способом,  не тільки скоротить час, необхідний для ознайомлення з певними матеріалами, але й істотно спростить цей процес і значно зменшить витрати держави », - зазначив Леонід Богданов.

За підрахунками, щороку українські суди витрачають понад 100 млн гривень на відправку кореспонденції. І, в разі, якщо тільки половина учасників процесу буде використовувати електронні системи обміну інформацією, це дозволить заощадити 50 млн гривень на рік. Крім того, відзначалось на конференції,що скоротити видатки державного бюджету допоможе й впровадження системи відеоконференцзв'язку.

Крім того, учасники конференції ознайомилися з міжнародним досвідом з питань використання сучасних технологій у забезпеченні судового процесу, а також обговорили не менш важливі проблеми, що стосуються бюджетування судів та управління персоналом.

 

Нагадаємо, що проведення даного заходу приурочене до 10-ї річниці створення Державної судової адміністрації України, а метою конференції є обговорення поточного стану судового адміністрування в Україні, ознайомлення з міжнародними стандартами сучасного судового адміністрування та організації діловодства, огляд українських інновацій у цій сфері.

 Державна судова адміністрація України була створена відповідно до пункту 15 статті 106 Конституції України та статті 125 Закону України «Про судоустрій України» Указом Президента України від 29 серпня 2002 року № 780/2002 як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Необхідність утворення такого органу на той час була зумовлена, насамперед, недостатністю приділення уваги проблемам забезпечення судочинства та адміністрування діяльності судів, про що свідчили, зокрема, фінансування потреб судової влади за залишковим принципом (до цього цим питанням опікувалося Міністерство юстиції). Це й спонукало з’їзд суддів та вищих посадових осіб держави прийняти рішення щодо створення спеціальної інституції, котра б займалася виключно проблемами судів.
На виконання вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», котрий прийнято у липні 2010 року, та відповідно до Положення про Державну судову адміністрацію України - ДСА України є органом в системі судової влади, діяльність якого підзвітна з’їзду суддів України. У період між з’їздами суддів України вищим органом суддівського самоврядування є Рада суддів України. Рада суддів України обирається з’їздом суддів України у складі одинадцяти суддів.

Державна судова адміністрація, як окрема інституція, сьогодні становить систему органів, що складається з Державної судової адміністрації України, територіальних управлінь Державної судової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Основними завданнями Державної судової адміністрації України є організаційне забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, визначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів»; забезпечення належних умов діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України та органів суддівського самоврядування, тощо.

Державну судову адміністрацію України очолює Голова Державної судової адміністрації України (який призначається та звільняється Радою суддів України, як і його заступники), який керує та організовує роботу центрального апарату і територіальних управлінь Державної судової адміністрації.
Першим Головою Державної судової адміністрації України був Володимир Якович Карабань (2002 - 2005 роки), другим – Іван Ілліч Балаклицький (2005 – 2010 роки). З 2010 року Головою ДСА є Руслан Іванович Кирилюк.

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року. Мета проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через підтримку судової реформи, підвищенню рівня прозорості та підзвітності судової системи, поліпшенню обізнаності громадян із діяльністю судової системи та зростанню довіри суспільства до судової влади. Діяльність проекту ґрунтується на досягненнях попереднього проекту USAID «Україна: верховенство права», який реалізовувався з 2006 по вересень 2011 року. Детальнішу інформацію про проект USAID «Справедливе правосуддя» можна отримати на офіційному веб-сайті www.fair.org.ua або у менеджера із зв’язків з громадськістю проекту за телефоном +38 (044) 581-3303.

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,7 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.