Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Державна судова адміністрація України проведе міжнародну конференцію «Інноваційні підходи в судовому адмініструванні»

07 вересня 2012, 18:30

10 - 12 вересня 2012 року в Києві відбудеться міжнародна конференція «Інноваційні підходи в судовому адмініструванні», організатором якої є Державна судова адміністрація України (ДСА України).

Міжнародна конференція «Інноваційні підходи в судовому адмініструванні» приурочена до 10-ї річниці створення ДСА України.

Робота міжнародної конференції буде транслюватись он-лайн. Знайти трансляцію можливо за посиланням: http://court.gov.ua/

Також під час конференції передбачається встановлення відеоконференцзв‘язку з апеляційними судами.

Метою конференції є обговорення поточного стану судового адміністрування в Україні, ознайомлення з міжнародними стандартами сучасного судового адміністрування та організації діловодства, огляд українських інновацій в цій сфері. Під час конференції планується обмін інформацією та ідеями, а також налагодження співпраці між судовими системами різних держав.

До участі в конференції запрошено представників судів, органів судової влади та суддівського самоврядування України: Конституційного та Верховного судів, голів судів загальної юрисдикції, Ради суддів, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Національної школи суддів, а також народних депутатів України, представників Адміністрації Президента, Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету Міністрів України та громадських організацій. Серед зарубіжних гостей передбачається участь представників судової влади різних держав, зокрема Великої Британії, Канади, Кореї, Нідерландів, Німеччини, Росії, США, Франції, членів Європейської комісії з ефективності правосуддя, послів 38 держав, представників установ судового адміністрування  країн СНД і міжнародних організацій. Очікується, що загалом в роботі конференції візьмуть участь близько 200 делегатів.

Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк відзначив, що формат міжнародної конференції дозволить обмінятись думками, поділитись найновішими підходами до вдосконалення системи судівництва, отримати цінний досвід запровадження інновацій в судове адміністрування.

Під час конференції будуть розглянуті такі актуальні питання, як тенденції розвитку системи судового адміністрування, стратегічне планування діяльності судової гілки влади, управління досконалістю та керування судом, комунікаційна політика в судовій системі, використання сучасних технологій в забезпеченні судового процесу, бюджетування судів, а також управління персоналом та професійний розвиток.

В рамках співпраці з Державною судовою адміністрацією Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: справедливе правосуддя» виступає одним із співорганізаторів заходу. Проект підтримує послідовну комплексну роботу українських партнерів із створення та впровадження довгострокового стратегічного плану розвитку судової системи, розвитку комунікаційної стратегії, вироблення стандартів діяльності суду та критеріїв її оцінки, а також вдосконалення ефективності управління людськими ресурсами. Поточний стан справ щодо цієї діяльності буде представлено під час конференції.

«Удосконалення судового адміністрування є однією з ключових умов формування незалежної, прозорої та ефективної судової системи. Забезпечення користувачів суду  якісними послугами, швидке і ефективне вирішення спорів сприяють зміцненню довіри громадян до суду, що є запорукою демократичного суспільства», - зазначив керівник Проекту USAID «Україна: справедливе правосуддя» Девід Вон.

Очікується, що результатом роботи конференції стане підготовка рекомендацій із визначення головних тенденцій поліпшення якості адміністрування в судах України у майбутньому.

Прес-конференція для представників засобів масової інформації відбудеться в понеділок, 10 вересня, з 10:30 до 10:55 в залі Сідней на 3 поверсі готелю «ХАЯТ». Участь у прес-конференції візьмуть Голова Державної судової адміністрації України Руслан  Кирилюк та керівник Проекту USAID «Україна: справедливе правосуддя» Девід Вон.

Довідки та акредитація за тел.: (044) 277-76-68,  277-76-69.

 Державна судова адміністрація України була створена відповідно до пункту 15 статті 106 Конституції України та статті 125 Закону України «Про судоустрій України» Указом Президента України від 29 серпня 2002 року № 780/2002, як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Необхідність утворення такого органу на той час була зумовлена, насампе­ред, недостатністю приділення уваги проблемам забезпечення судочинства та адміністрування діяльності судів, про що свідчили, зокрема, фінансування потреб судової влади за залишковим принципом (до цього цим питанням опікувалося Міністерство юстиції). Це й спонукало з’їзд суддів та вищих посадових осіб дер­жави прийняти рішення щодо створення спеціальної інституції, котра б займалася виключно проблемами судів.

На виконання вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», котрий прийнято у липні 2010 року, та відповідно до Положення про Державну судову адміністрацію України - ДСА України є органом в системі судової влади, діяльність якого підзвітна з’їзду суддів України. У період між з’їздами суддів України вищим органом суддівського самоврядування є Рада суддів України. Рада суддів України обирається з’їздом суддів України у складі одинадцяти суддів.

Державна судова адміністрація, як окрема інституція, сьогодні становить систему органів, що складається з Державної судової адміністрації України, територіальних управлінь Державної судової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Основними завданнями Державної судової адміністрації України є організаційне забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, визначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів»; забезпечення належних умов діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України та органів суддівського самоврядування, тощо.

Державну судову адміністрацію України очолює Голова Державної судової адміністрації України (який призначається та звільняється Радою суддів України, як і його заступники), який керує та організовує роботу центрального апарату і територіальних управлінь Державної судової адміністрації.

Першим Головою Державної судової адміністрації України був Володимир Якович Карабань (2002 - 2005 роки), другим – Іван Ілліч Балаклицький (2005 – 2010 роки). З 2010 року Головою ДСА є Руслан Іванович Кирилюк.

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року. Мета проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через підтримку судової реформи, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи, поліпшення обізнаності громадян із діяльністю судової системи та зростання довіри суспільства до судової влади. Діяльність проекту ґрунтується на досягненнях попереднього проекту USAID «Україна: верховенство права», який реалізовувався з 2006 по вересень 2011 року. Детальнішу інформацію про проект USAID «Справедливе правосуддя» можна отримати на офіційному веб-сайті www.fair.org.ua або у менеджера із зв’язків з громадськістю проекту за телефоном +38 (044) 581-3303.

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,7 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.