Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ДСА України звернулась до Прем’єр-міністра України з приводу критичної ситуації, що склалася з фінансуванням видатків на оплату праці працівників апаратів судів, інших видатків

16 серпня 2012, 12:49

15 серпня 2012 року Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк звернувся до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з приводу критичної ситуації, що склалася з фінансуванням видатків на оплату праці працівників апаратів місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції, видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, а також поточних видатків на забезпечення судочинства.

Таке звернення обумовлене насамперед тим, що зазначені видатки значною мірою передбачені за рахунок спеціального фонду державного бюджету, що формується з надходження судового збору. Разом з тим, фактичне надходження коштів від сплати судового збору за період з початку року є значно меншим від запланованих показників, відтак, виникла загроза щодо належного фінансування зазначених видатків.

Для тимчасового вирішення проблеми Міністерством фінансів України за зверненнями ДСА України здійснено наближення видатків на оплату праці за загальним фондом з четвертого кварталу 2012 року на другий та третій квартали. Це дало змогу вчасно виплатити заробітну плату працівникам апаратів судів. Однак, залишається невирішеним питання забезпечення таких виплат до кінця поточного року. Дефіцит асигнувань на оплату праці та нарахування на заробітну плату за загальним фондом державного бюджету складає 1456,4 млн гривень.

10 липня 2012 року Президентом України Віктором Януковичем дано доручення забезпечити підготовку і внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» щодо фінансування видатків на оплату праці працівників апаратів місцевих загальних і апеляційних судів та видатків на здійснення заходів із виконання Національною школою суддів України завдань щодо організації спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, підготовки суддів та їх періодичного навчання, передбачивши з цією метою збільшення відповідних бюджетних призначень Державній судовій адміністрації України.

Для виконання завдань стосовно формування високопрофесійного корпусу суддівських кадрів, а саме: забезпечення організації спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, підготовки суддів та їх періодичного навчання,-  Національній школі суддів України, як новоствореній установі, необхідно облаштовувати робочі місця та створити відповідні умови праці працівникам (придбання комп’ютерної  техніки, оргтехніки, програмного забезпечення тощо). Потреба в додатковому фінансуванні на вищезазначені цілі на 2012 рік складає 9,1 млн гривень.

Крім того, у другому півріччі постала ще одна проблема, котра потребує невідкладного вирішення. Внаслідок того, що за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету здійснюються соціальні виплати, неможливо забезпечити поточні видатки судів на безпосереднє здійснення судочинства. До ДСА України постійно надходять звернення про те, що у зв’язку з відсутністю коштів суди не мають можливості своєчасно відправляти поштову кореспонденцію, що, в свою чергу, призводить до затягування строків розгляду справ і порушення прав громадян.

         Водночас, варто також врахувати, що у 2012 році значно зросли ціни на комунальні послуги та енергоносії, а, заплановані видатки не забезпечують у повному обсязі потребу судів та ДСА України у коштах на оплату цих послуг. Дефіцит асигнувань на оплату комунальних послуг та енергоносіїв центрального апарату ДСА України та її територіальних управлінь складає 1,2 млн. гривень.

         Ще одним питанням, котре потребує вирішення за рахунок внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», - говориться у зверненні, - є те, що відповідно до Указу Президента України «Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів» від 5 липня 2012 року ліквідовано Замостянський, Ленінський та Староміський районні суди Вінницької області і утворено Вінницький міський суд та Новодністровський міський суд Чернівецької області. За розрахунками ДСА України для початку роботи Новодністровського міського суду Чернівецької області у 2012 році необхідно додатково передбачити 1,8 млн грн., з яких: на оплату праці 356,4 тис. грн, нарахування на заробітну плату 129,4 тис. грн, на поточні видатки 537,1тис. грн, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв 25,4 тис. грн та видатки розвитку у сумі 726,3 млн гривень. Також слід перерозподілити видатки між ліквідованими судами та новоутвореним судом Вінницької області. Пропозиції щодо перерозподілу видатків надані до Міністерства фінансів України у липні 2012 року.

Відтак, з метою вирішення вказаних питань, Голова ДСА України Руслан Кирилюк звернувся до Прем‘єр-міністра України Миколи Азарова дати доручення стосовно підготовки змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», де передбачити забезпечення видатків на оплату праці працівників апаратів судів у сумі 1068,5 млнгрн, нарахування на заробітну плату у сумі 387,9 млнгрн та на оплату комунальних послуг і енергоносіїв ДСА України та її територіальними управліннями у сумі 1,2 млнгрн, Національній школі суддів України у сумі 9,1 млнгрн та новоутвореному Новодністровському міському суду у сумі 1,8 млн гривень.