Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У березні 2024 року Першотравневневий районний суд м. Чернівці визнав чотирьох місцевих мешканців винними у закупівлі, зберіганні та збуті наркотичного засобу бупренорфін та психотропної речовини амфетамін.
Згідно з вироком, вони отримали різні строки покарання. Один із обвинувачених, раніше не судимий, був засуджений до 2 років позбавлення волі із застосуванням статті 69 Кримінального кодексу України. Ще троє обвинувачених, які раніше мали судимості, у тому числі, за злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, отримали 6 років, 6 років і 6 місяців (з урахуванням невідбутої частини покарання за іншим вироком) та 7 років позбавлення волі.
Також суд ухвалив додаткове покарання для усіх фігурантів справи – конфіскація майна, за винятком житла.
Прокурор подав апеляційну скаргу, вважаючи вирок занадто м’яким.
Двоє підсудних та захисник, в свою чергу, наполягали на пом’якшенні вироку.
Ще один обвинувачений, засуджений до 7 років позбавлення волі, та його адвокат подали апеляційні скарги з проханням визнати його невинуватим та виправдати, посилаючись на недоведеність вини.
Ухвалюючи рішення, колегія суддів Чернівецького апеляційного суду ретельно дослідила обставини вчинення кримінальних правопорушень, врахувала особи обвинувачених, взяла до уваги роль кожного з них та кількість епізодів вчинення незаконного збуту наркотичних засобів.
Суд відхилив аргументи адвокатів і обвинувачених, частково задовольнив апеляційну скаргу прокурора та ухвалив новий вирок.
Взявши до уваги те, що троє обвинувачених раніше вже притягалися до кримінальної відповідальності, у тому числі, за вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, що передбачає рецидив злочину, апеляційний суд збільшив їм покарання на 1 рік кожному.
Відносно четвертого обвинуваченого, засудженого до 2 років позбавлення волі, апеляційний суд визнав обґрунтованим застосування відносно нього ч. 1 ст. 69 КК України з огляду на наявність обставин, що пом’якшують покарання. Разом з тим, суд також визнав, що таке покарання за розповсюдження наркотиків не відповідає тяжкості вчиненого злочину, який є тяжким та становить підвищену суспільну небезпеку, а отже, дійшов висновку про необхідність призначення реального покарання у виді 4 років позбавлення волі.
Чернівецький апеляційний суд ухвалив новий вирок, яким посилив покарання засудженим, що, на переконання колегії суддів, відповідає принципу справедливості, співмірності та індивідуалізації.