Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Обговорено питання створення в Україні електронної системи публічних оголошень

26 березня 2015, 15:54

 24 березня 2015 року у приміщенні Державної судової адміністрації України відбулася робоча зустріч Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка з експертною місією в рамках інструмента допомоги Європейського Союзу для країн Східного партнерства TAIEX. Робоча зустріч відбулася з метою обговорення питань подальшого запровадження електронного урядування в Україні.

Під час зустрічі розглядалися питання запровадження електронного урядування в органах влади України та пріоритети прийдешньої діяльності, зокрема в побудові системи повідомлень для судів.

Голова Державної судової адміністрації України поінформував представників експертної місії із запровадження електронного урядування про структуру судової системи України, кількість судів, суддів та працівників апаратів судів, діяльність ДСА України. Зеновій Холоднюк ознайомив учасників зустрічі з упровадженням в Україні інноваційного проекту "Електронний суд".  Враховуючи велику кількість документів, якими оперує система, та їхню важливість, – відзначив Голова ДСА України, – від упровадження такого проекту ми отримуємо реальний ефект  – це скорочення витрат державного бюджету на поштові пересилання в судах, також зменшення витрат учасників процесу на подачу в паперовому вигляді заяв до суду та значне скорочення витраченого часу громадян, які зможуть всю необхідну інформацію отримувати і відправляти в електронному вигляді.

Зеновій Холоднюк наголосив, що наразі Державна судова адміністрація України та інші зацікавлені органи державної влади працюють над підготовкою проекту закону "Про електронне судочинство" та очікують на його якомога швидше прийняття. 

Представник експертної місії для рішень з електронного урядування Евар Сомер відзначив, що в Естонії створено електронну систему публічних оголошень, де розміщується інформація, яка стосується діяльності судової системи та котру необхідно оприлюднити для широкого доступу громадськості. Щось подібне, зауважив представник місії, планується створити в Україні, наприклад, оголошення про виклик до суду громадян місце знаходження яких невідоме.

Довідково:

В усіх місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції, згідно з наказом ДСА України від 31 травня 2013 року № 72 "Про реалізацію проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу" (зі змінами), з 17 червня 2013 року запроваджено експлуатацію системи "Електронний суд".

Автоматизована система "Електронний суд" - програмний комплекс, що є складовою веб-порталу судової влади України, який забезпечує обмін інформацією в електронній формі між судами загальної юрисдикції та учасниками судового процесу.

Основною метою запровадження Електронного суду є покращення доступності до правосуддя, зокрема за рахунок зменшення черг у приймальні часи в приміщенні суду, скорочення термінів розгляду справ, скорочення витрат суду на поштові відправлення та виготовлення паперових документів, зменшення навантаження на працівників апарату суду, створення позитивного іміджу правосуддя.

Завдяки реалізації системи "Електронний суд" сторони судового процесу мають можливість у стислий термін отримувати копії усіх процесуальних документів по справі в електронному вигляді. У рамках впровадження зазначеної системи в усіх місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції реалізовано технічну можливість надсилання судом засобами автоматизації системи документообігу суду процесуальних документів в електронному вигляді по відповідній справі учасникам судового процесу, які зареєстровані в Системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу.