Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд виніс вирок громадянину, який добровільно зайняв посаду «председателя Атманайского сельского совета»

19 вересня 2023, 13:51

19 вересня 2023 року оголошено вирок у кримінальному провадженні по обвинуваченню громадянина України, який добровільно зайняв керівну посаду «председателя Атманайского сельского совета», тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора).

Судовий розгляд здійснювався в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого.

Судом встановлено, що приблизно 6 червня 2022 року проросійськи налаштований громадянин України С., будучи депутатом Кирилівської селищної ради, знаходячись у с. Атманай Мелітопольського району Запорізької області, добровільно зайняв посаду «председателя Атманайского сельского совета», яка пов’язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконно створеному на тимчасово окупованій території Кирилівської селищної територіальної громади Мелітопольського району Запорізької області органі влади - «Атманайский сельский совет». Виконуючи покладені на нього окупаційною владою держави-агресора російської федерації організаційно-розпорядчі і адміністративно-господарські функції очільника вказаної окупаційної адміністрації держави-агресора, та вказівки представників збройних формувань російської федерації, обвинувачений надавав безпосередню допомогу окупантам та представникам держави-агресора у встановленні та підтриманні їх незаконної влади на тимчасово окупованій території с. Атманай та с. Солоне Мелітопольського району Запорізької області.

Вина обвинуваченого С. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України, підтверджується на підставі сукупності досліджених судом доказів та допитом свідків у судовому засіданні.

Враховуючи ступінь тяжкості та конкретні обставини вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, керуючись принципом справедливості та індивідуалізації призначення покарання, суд призначив обвинуваченому покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування на строк 15 років з конфіскацією усього належного майна на користь держави.

Строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту його фактичного затримання. Строк додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування рахуватиметься з моменту відбуття основного покарання.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку.