Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відкрито провадження відносно громадянина, який обвинувачується у посяганні на територіальну цілісність України та організацію псевдореферендуму

15 вересня 2023, 15:26

Ухвалою Дзержинського міського суду Донецької області від 12.09.2023 призначено підготовче судове засідання відносно особи, які обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.110 КК України, ч.2 ст.28 ч.5, ст.111-1 КК України.

12 вересня з Донецької обласної прокуратури до Дзержинського міського суду Донецької області надійшов обвинувальний акт  відносно особи – громадянина України, дії якого були кваліфіковані за ч.2 ст.110 КК України, як вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб, та за ч.5 ст.111-1 КК України, як участь в організації незаконного референдуму на тимчасово окупованій території.

Відповідно до матеріалів кримінальної справи, громадянин України, усвідомлюючи свої дії, був обраний депутатом на так званих виборах до «народної ради», які відбувалися у окупованому Донецьку.

В подальшому обвинувачений приймав участь в ухваленні та виконанні рішень з метою організації та проведення незаконного референдуму, який відбувався наприкінці вересня минулого року.

Злочини караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Оскільки у вказаному кримінальному провадженні здійснювалося спеціальне досудове розслідування, оголошення про виклик обвинуваченого здійснюється на офіційному веб-сайті Дзержинського міського суду Донецької області веб-порталу судової влади України, в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Прес-служба Дзержинського міського суду Донецької області