Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Лариса Швецова взяла участь у форумі суддів «Здійснення правосуддя в умовах збройного конфлікту на сході України»

16 вересня 2021, 17:35

Член Вищої ради правосуддя Лариса Швецова зазначила, що робота суддів у судах, розміщених на території Луганської та Донецької областей, надзвичайно відповідальна та цінна, адже на них покладений обов’язок здійснювати правосуддя в умовах збройного конфлікту.

Вона звернула увагу на проблеми, зумовлені недостатнім фінансуванням: «До ВРП зверталися суди Донецької і Луганської областей та повідомляли  про нестачу коштів на виплату заробітної плати працівникам апаратів судів». Та нагадала, що з метою забезпечення виплати заробітної плати працівникам апаратів місцевих та апеляційних судів до кінця 2021 року з урахуванням стимулюючих виплат не менше 20 % від посадового окладу, 9 вересня 2021 року Рада вирішила погодити відповідний перерозподіл видатків державного бюджету в розрізі судів і територіальних управлінь Державної судової адміністрації України. За її словами, 16 вересня 2021 року ВРП також погодила перерозподіл коштів, які надійшли до спецфонду від судового збору. Ці кошти мають бути спрямовані на оплату судами комунальних послуг, а також на забезпечення впровадження модулів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Окрім цього, Лариса Швецова зазначила, що Рада вживає всіх залежних від неї заходів для забезпечення здійснення правосуддя у судах. Зокрема, на підставі подань ДСА України ВРП оголошує процедуру відрядження суддів на роботу до судів східного регіону. «Однак, на жаль, саме у Донецькій і Луганській областях є суди, у яких не здійснюється судочинство через відсутність суддів», – констатувала вона.

За словами члена ВРП, після офіційного початку функціонування окремих модулів ЄСІТС з 4 жовтня 2021 року доступ громадян до правосуддя буде спрощений. Вона розповіла про етапи нормативного регулювання поетапного впровадження модулів ЄСІТС та висловила подяку народному депутату України Роману Бабію за розроблення відповідного закону, а також поінформувала про роботу Координаційного комітету з питань реалізації та впровадження цифрового проєкту, який діє при ВРП.

Лариса Швецова нагадала, що у серпні цього року Вища рада правосуддя затвердила Положення про функціонування  окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, яким встановлено порядок та основні засади функціонування в судовій владі цифрових систем та сервісів. Наразі вже доступні Електронний кабінет, підсистема «Електронний суд»,  підсистема відеоконференцзв’язку. З 2010 року працює автоматизована система документообігу суду, Єдиний державний реєстр судових рішень, портал «Судова влада України».

Член ВРП зауважила, що наразі триває робота над розробленням модуля «Діловодство», та наголосила, що під час доопрацювання цієї підсистеми потрібно передбачити функції, які б спрощували роботу суддів, зокрема давали змогу акумулювати у цій системі інформацію щодо наявних проваджень стосовно сторін, які звернулися до суду, та інформацію з демографічного реєстру, реєстру речових прав на нерухоме майно, реєстру обтяжень рухомого майна тощо.

Лариса Швецова закликала суддів активно долучатися до вдосконалення як Положення про функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, так і самих підсистем, адже саме судді щодня користуються електронними сервісами та знають, як зробити їх більш зручними.

Форум відбувається у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції. До обговорення запрошені представники суддівської системи різних інстанцій, представники профільних громадських організацій, міжнародні партнери.

Вища рада правосуддя