Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Особам, які підозрюються у зриві держоборонного замовлення, продовжено строк дії обов’язків

19 листопада 2020, 14:40

У середу, 18 листопада, слідча суддя Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання прокурора щодо продовження на два місяці строку дії процесуальних обов’язків, покладених на колишнього заступника міністра економічного розвитку і торгівлі та колишнього директора державного підприємства «Український центр «Безпека».

Підозрювані зобов’язані: прибувати на першу вимогу до слідчого, який здійснює досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, прокурора, слідчого судді, суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати на зберігання слідчому (залишити на зберіганні слідчого) свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну.

Поряд із цим, слідча суддя відмовила у задоволенні клопотання прокурора щодо продовження строку дії обов’язків, покладених на ще одного підозрюваного. Повний текст ухвали буде оголошено 23 листопада 2020 року о 16:30.

Нагадаємо, вказані особи, за версією слідства, домовилися сприяти участі іноземної компанії Gray Fox Logistics (США) у виконанні державного оборонного замовлення у частині виготовлення та постачання в Україну напівавтоматизованої лінії з виробництва корпусу з ведучим пояском снаряду калібрів 152/155 мм з комплексом ЗІП. При цьому підозрювані цілком усвідомлювали, що можливості виконати замовлення іноземна організація немає. Таким чином, зірвано реалізацію узгоджених етапів виконання держоборонного замовлення та створено передумови неповного та несвоєчасного забезпечення Збройних сил України боєприпасами критичної номенклатури.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Вищий антикорупційний суд