Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВАКС затвердив угоду про визнання винуватості

17 вересня 2020, 14:48

Сьогодні, 17 вересня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду затвердила угоду про визнання винуватості між прокурором САП та громадянином (Особа 1), якого обвинувачували у підбурюванні до надання неправомірної вигоди директору Державного бюро розслідувань за закриття кримінального провадження та шахрайстві (ч.4 ст.190, ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.4 ст. 369 Кримінального кодексу України).

Суть обвинувачення полягала у тому, що ДБР під час досудового розслідування одного з кримінальних проваджень начебто заважало господарській діяльності певної юридичної особи. Тоді Особа 1, діючи у змові з іншою особою, матеріали щодо якої розслідуються окремо, розробив план дій щодо підбурювання засновників цього підприємства до надання неправомірної вигоди директору ДБР для закриття вказаного кримінального провадження. При цьому наміру передати отримані гроші керівництву ДБР не було від початку, йшлося про їхнє привласнення.

Особа 1 визнав свою винуватість в інкримінованих кримінальних правопорушеннях, щиро розкаявся та активно сприяв їх розкриттю.

Суд установив, що укладення угоди є добровільним, а її зміст відповідає інтересам суспільства, адже сприяє оперативному судовому провадженню, забезпечує притягнення винних осіб до відповідальності, сприяє виправленню цих осіб та запобіганню вчинення нових кримінальних правопорушень.

За сукупністю кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.190, ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.4 ст. 369 КК, Особі 1 призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років. На підставі ч.2, 3 ст.75, ч.3 ст. 76 цього ж Кодексу Особу 1 звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки та покладенням певних обов’язків.

 

Вищий антикорупційний суд