Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Судді та її родині погрожують з вимогою відкликати повідомлення про втручання

15 березня 2019, 18:24

Вища рада правосуддя 14 березня 2019 року розглянула повідомлення судді господарського суду міста Києва Грєхової Оксани Анатоліївни про втручання у її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Як повідомив доповідач – член Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, перевіркою встановлено, що у провадженні судді Грєхової О.А. перебуває справа за позовом ПАТ «Сбербанк» до Головного управління урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України про відшкодування збитків.

27 вересня 2018 року до господарського суду міста Києва надійшло повідомлення АТ «Сбербанк» від 21 вересня 2018 року за підписом голови правління, яке містило погрози на адресу суддів.

Крім того, у додаткових поясненнях суддя Грєхова О.А. зазначила, що після звернення до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора з повідомленням про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя 12 жовтня 2018 року їй та членам її сім’ї через додаток Messenger до соціальної мережі Facebook надійшли погрози і вимоги про відкликання повідомлення про втручання.

Генеральна прокуратура України повідомила, що 8 жовтня 2018 року звернення судді Грєхової О.А. направлено відповідно до територіальної юрисдикції до прокуратури міста Києва з дорученням організувати перевірку згідно з вимогами чинного законодавства.

Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 жовтня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України, за фактом втручання в діяльність судді господарського суду міста Києва Грєхової Оксани Анатоліївни.

 

Прес-центр судової влади України