Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Неправдиві відомості у дисциплінарній скарзі щодо судді можуть призвести до відповідальності заявника

15 березня 2019, 17:09

Вища рада правосуддя 14 березня 2019 року розглянула повідомлення судді господарського суду Львівської області Синчука Миколи Миколайовича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич (на фото) поінформував, що у повідомленні зазначено, що у провадженні судді господарського суду Львівської області Синчука М.М. перебувала справа за позовом управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до фізичної особи – підприємця про розірвання договору оренди, зобов’язання звільнити та повернути об’єкт оренди та стягнення заборгованості з орендної плати.

До закінчення розгляду зазначеної справи відповідач звернулась до Вищої ради правосуддя зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді та до Личаківського ВП ГУ НП України у Львівській області із заявою про вчинення суддею кримінального правопорушення.

Під час перевірки у Вищій раді правосуддя цієї дисциплінарної скарги встановлено, що відповідач зазначила неправдиві відомості щодо ходу та обставин розгляду справи суддею Синчуком М.М.

За результатами розгляду скарги Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що дії скаржниці є не чим іншим, як намаганням вплинути на хід розгляду справи, а очевидною метою подання скарги є спонукання судді до ухвалення певного рішення.

«З огляду на такі висновки Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя вважаю, що дії відповідача можуть містити ознаки втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя», – підсумував член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич.

28 грудня 2018 року членом Вищої ради правосуддя Беляневичем В.Е. поінформовано Генеральну прокуратуру України про ухвалу Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя та запитано інформацію про заходи реагування, вжиті за повідомленням судді Синчука М.М.

Згідно із відповіддю, за зверненням судді Синчука М.М. 12 грудня 2018 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів)Кримінального кодексу України За змістом листа досудове розслідування на цей час триває та перебуває на контролі в прокуратурі Львівської області.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12 грудня 2018 року за фактом втручання в професійну діяльність судді господарського суду Львівської області Синчука Миколи Миколайовича.

Прес-центр судової влади України