Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд апеляційної інстанції захистив право бійця АТО на відшкодування моральної шкоди

13 червня 2018, 16:17

 

25 і 35 тисяч гривень сплатять Олег К. та Микола Ц. захисникові Луганського аеропорту.

Нагадаємо, торік на початку червня березнівчанин Андрій Усач зробив зауваження двом мешканцям села Зірне, що на Березнівщині, які пересувалися на мопедах, перебуваючи напідпитку. Ветеран АТО викликав поліцію. Правоохоронці склали адміністративний протокол про керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Після цього чоловіки завдали Андрію Усачу тілесні ушкодження, внаслідок одного з ударів у потерпілого тріснула барабанна перетинка. Також від падіння він пошкодив протез, за допомогою якого пересувається після тяжкого поранення й тривалого лікування.

26 січня 2018 року місцевий суд визнав мешканців Березнівського району винуватими у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 та ч. 2 статті 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження). Суд призначив Олегу К. покарання — 200 годин громадських робіт, а Миколі Ц. обмежив волю строком на 1 рік, застосувавши Закон України «Про амністію у 2016 році», а також зобов’язав обвинувачених сплатити Андрію Усачу завдану нападом моральну шкоду в розмірі 25 і 35 тисяч гривень

Не погодившись із розміром моральних відшкодувань, обвинувачені оскаржили їх в апеляційному порядку. Щоправда один із обвинувачених, Олег К., від своєї апеляційної скарги відмовився.

12 червня 2018 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області, заслухавши думку прокурора, захисника обвинуваченого Миколи Ц., який у судове засідання не з’явився, подавши до суду  клопотання про розгляд апеляційної скарги без його участі, потерпілого Андрія Усача та його представника, вирок Березнівського районного суду залишила без змін, апеляційну скаргу Миколи Ц. — без задоволення.

За повідомленням прес-служби суду