Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

За отримання хабара у 15 тис. доларів США адвоката взято під варту строком на 60 днів із заставою в 400 тис. гривень

12 січня 2018, 17:22

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області 12 січня 2018 року розглянув клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо особи-підприємця, адвоката, який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27 (пособник), ч.3 ст.368 (одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в жовтні 2017 року 38-річний адвокат вимагав в особи 22 тисячі доларів США, через те, що ніби останній є співучасником вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) КК України. Так, 10 січня 2018 року за попередньою домовленістю про зустріч, біля будівлі ТРЦ «Квартал» підозрюваний отримав частину раніше обумовленої суми у розмірі 15 тисяч доларів за сприяння у не притягненні особи до кримінальної відповідальності. Одразу на місці скоєння злочину адвоката було викрито та затримано працівниками правоохоронних органів Вінницької області.

У судовому засіданні прокурор клопотання слідчого підтримав та зазначив, що жоден із більш м’яких запобіжних заходів не може запобігти доведеним під час розгляду ризикам, оскільки підсудний підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину. Разом з тим, захисник 38-річного адвоката просила обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Водночас підозрюваний просив суд відмовити в задоволенні клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя ухвалив застосувати до адвоката запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком на 60 днів. Одночасно суд визначив розмір застави в сумі 400 тисяч гривень, у разі внесення якої, підозрюваний зобов’язується виконувати обов’язки, передбачені ч.6, ст.194 КПК України.

Наразі тривають слідчі дії.

 

За повідомленням прес-служби суду