Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До Полонського районного суду надійшов позов батьків загиблого до Російської Федерації про відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
На обгрунтування вимог позивачі зазначили, що син у період з 31 липня 2014 року брав участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в Донецькій області. 9 лютого 2015 року трагічно загинув, виїхавши разом з двома пораненими бійцями, фельдшером та водієм із блокпосту в м. Дебальцеве Донецької області і не доїхавши до м. Бахмут (до 2016 року м. Артемівськ). Батьки просять стягнути моральну шкоду з сусіцдньої держави кожен в розмірі по 1 969 200 грн, що є еквівалентом 60 000 євро за офіційним курсом НБУ на день подання цього позову.
Сам факт загибелі військовослужбовця при виконанні обов’язку військової служби 9 лютого 2015 року в м. Дебальцеве Донецької області внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України встановлено рішенням Полонського районного суду від 3 липня 2017 року.
Загальновідомим є той факт, пишуть батьки, що в лютому 2014 року розпочалася військова агресія Російської Федерації проти України, унаслідок якої була анексована територія Автономної республіки Крим, частково окуповані території Донецької та Луганської областей України. У результаті зазначених подій було порушено невід’ємне право на життя їхнього сина, що спричинило тяжкі моральні страждання позивачам: душевний біль, втрата спокою, відчуття незахищеності та розчарування, втрати сенсу життя та віри в майбутнє.
Справа призначена до розгляду на 06 листопада 2018 року.
За повідомленням прес-служби суду