Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підозрювана у вимаганні коштів за швидке оформлення паспортів співробітниця міграційної служби перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом

28 лютого 2019, 17:51

Сьогодні колегією суддів Кропивницького апеляційного суду залишено без задоволення апеляційну скаргу сторони захисту жінки, підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, та залишено без змін ухвалу слідчого судді, якою стосовно підозрюваної застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з можливістю відвідувати заклади охорони здоров’я.

За версією слідства, громадянка Б. підозрюється у тому, що обіймаючи посаду головного спеціаліста Олександрійського міськвідділу Державної міграційної служби України в Кіровоградській області,  вимагала від місцевих мешканців грошові кошти за вжиття заходів щодо пришвидшення отримання останніми  паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Сторона захисту підозрюваної звернулася з апеляційною скаргою на ухвалу слідчого судді, просила обрати їй запобіжний захід у вигляді домашнього арешту лише у нічний час, вказуючи на міцні соціальні зв’язки жінки, наявність на утриманні двох неповнолітніх дітей, необхідність постійно піклуватися про хвору дитину, надавши відповідні лікарські висновки про діагноз та стан дитини.

Також адвокат вказала на відсутність доведених ризиків, передбачених статтею 177 Кримінального процесуального кодексу України.

Сама підозрювана також просила суд дозволити їй вільно пересуватися вдень, аби піклуватися про дітей, вказала, що співпрацює зі слідством та не має наміру ухилятися від слідства і суду.

Прокурор зазначив, що ухвала слідчого судді є законною і обґрунтованою, та просив суд відхилити апеляційну скаргу.

За результатами розгляду апеляційний суд постановив:

  • апеляційну скаргу сторони захисту залишити без задоволення
  • ухвалу слідчого судді залишити без змін

Таким чином, підозрювана перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом з можливістю відвідувати заклади охорони здоров’я в межах строку досудового розслідування до 16.04.2019.

З повним текстом ухвали від 28.02.2019 можливо ознайомитися після його виготовлення та внесення у ЄДРСР за єдиним унікальним номером №405/1118/19.

Довідково:

Стаття 368 Кримінального кодексу України:

Частина 1.  Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища -

карається штрафом від однієї тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Частина 2. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у значному розмірі, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Частина 3. Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, -

карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Частина 4. Діяння, передбачене частинами першою, другою або третьою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода в особливо великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, -

карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

 

За повідомленням прес-служби суду