Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Прес-служба суду: здобутки та виклики

05 грудня 2018, 19:19

У Вищій раді правосуддя 5 грудня 2018 року відбулася дискусія щодо розвитку прес-служб судів за участю суддів-спікерів, прес-секретарів, представників Прес-центру судової влади та експертів Проекту ЄС «Право-Justice»

Нагадаємо, що наразі в Україні за підтримки Проекту ЄС «Право-Justice» відбувається короткострокова місія за участю експерта з питань судових комунікацій, адвоката, голови аналітичного центру з питань верховенства права INPIS (Польща) Лукаша Боярського. Протягом 2010–2015 років Лукаш Боярський був членом Вищої ради правосуддя Польщі та брав активну участь у вдосконаленні комунікації між судами й суддями та суспільством. Очікується, що за результатами візиту Лукаш Боярський підготує рекомендації для вдосконалення комунікаційної діяльності судових установ України з урахуванням польського досвіду.

5 грудня 2018 року у Вищій раді правосуддя відбулася дискусія щодо розвитку прес-служб судів за участю суддів-спікерів, прес-секретарів, представників Прес-центру судової влади та експертів Проекту ЄС «Право-Justice».

Участь у зустрічі від Проекту також узяли: національний експерт Петро Павличенко; від прес-служб судів – суддя-спікер Дніпровського районного суду міста Києва Юлія Іваніна, суддя-спікер Шевченківського районного суду міста Києва Ірина Фролова, прес-секретар Шевченківського районного суду міста Києва Ольга Півень; суддя-спікер Печерського районного суду міста Києва Марія Пилаєва; від секретаріату ВРП – начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя, керівник Прес-центру судової влади України Оксана Лисенко, заступник начальника управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності, заступник керівника Прес-центру судової влади України Ірина Паламарчук.

Як наголосила під час зустрічі Оксана Лисенко, нинішню комунікаційну діяльність судів спрямовано на інформування про діяльність судів та висвітлення справ, що викликають суспільний інтерес, активну просвітницьку роботу та реагування на поширення неправдивої інформації про суд. Крім того, наразі триває робота над підготовкою єдиної комунікаційної стратегії судової влади України. Окрему увагу під час зустрічі було приділено діяльності Прес-центру судової влади України та планам розвитку судових комунікацій.

Учасники дискусії розповіли про досвід українських судів у розвитку судових комунікацій, про типові функції прес-секретаря суду та судді-спікера, формування комунікаційної політики суду, типові проблеми, які постають перед суддями-спікерами та прес-секретарями у щоденній роботі, обмінялися думками щодо напрямів розвитку прес-служб судів та інституту судді-спікера в Україні. Юлія Іваніна, зокрема, детально розповіла про просвітницьку роботу суддів-спікерів. Ірина Фролова наголосила на необхідності додаткового унормування повноважень судді-спікера та прес-секретаря, зменшення навантаження на суддю-спікера щодо здійснення правосуддя для підвищення ефективності виконання ним обов’язків з комунікації. Ольга Півень звернула увагу на необхідність виділення окремої посади прес-секретаря суду. «Робота прес-секретаря вимагає оперативності», – зауважила Ірина Фролова, додавши, що для цього важливо переглянути питання підпорядкування прес-секретаря безпосередньо судді-спікеру та передбачити в судах окрему посаду.

Зазначимо, що переважно обов’язки прес-секретаря суду покладено на заступників керівників апаратів, консультантів або інших працівників суду, що є, безумовно, додатковим навантаженням. Відтак виникає проблема у навчанні комунікації, бракує часу для виконання функцій прес-секретаря тощо. Це актуальне питання вже неодноразово обговорювалося  і на засіданнях Комунікаційного комітету системи правосуддя. Як нагадала Оксана Лисенко, Комунікаційним комітетом системи правосуддя було прийнято рішення, що Державна судова адміністрація України у процесі реорганізації судів передбачить у штатному розписі кожного новоствореного суду окрему посаду головного спеціаліста з питань зв’язків зі ЗМІ та громадськістю (прес-секретаря), а за потреби – прес-службу, рекомендовано залучати до цієї роботи спеціалістів у сфері журналістики, зв’язків із громадськістю, реклами, маркетингу тощо.

Марія Пилаєва також звернула увагу на діяльність Вищої ради правосуддя та Комунікаційного комітету системи правосуддя щодо організації форумів та інших заходів для розвитку інституту судді-спікера. Водночас учасники зустрічі дійшли згоди стосовно необхідності розвивати систему навчання комунікації для прес-служб судів, зокрема суддів-спікерів та прес-секретарів.

 

Прес-центр судової влади України