Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як працює концепція «плодів отруєного дерева» у реальному житті

04 липня 2018, 15:05

03.07.2017 року Кам'янець-Подільський міськрайонний суд виніс виправдувальний вирок відносно військовослужбовця, який обвинувачувався за ч. 3 ст.. 408 КК України (Дезертирство, вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці).

Громадянин К обвинувачувався в тому, що 01 лютого 2017 року близько 8 год. залишив місце проходження військової служби, без поважних причин, умисно та в умовах особливого періоду і по теперішній час не повернувся до військової частини.

Судом шляхом призначення судово-технічної експертизи було встановлено, що постанову про призначення групи прокурорів у даному кримінальному провадженні, підписано електрографічним способом за допомогою копіювально-множильної техніки, а не особисто уповноваженою на те особою.

Вказана обставина, на переконання суду, свідчить про те, що зазначені в постанові прокурори не мали будь-яких повноважень здійснювати процесуальне керівництво досудового розслідування у даному кримінальному провадженні. А тому повідомлення про підозру громадянину К. було складено та погоджено не уповноваженими на те посадовими особами, що у свою чергу призвело до визнання його судом недопустимим доказом.

Внаслідок цього суд застосував концепцію  «плодів отруєного дерева», тобто оцінку допустимості всього ланцюжка доказів, що базуються один за іншим, а не кожного окремого доказу автономно, визнавши всі інші зібрані в рамках досудового розслідування докази недопустимими, та виправдав громадянина К. у зв’язку з недоведеністю його вини.

 

За повідомленням прес-служби суду