Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Проблемні питання, що виникають при розгляді справ про спадщину

13 квітня 2018, 10:41

12 квітня 2018 року в місті Дніпрі місцевим регіональним відділенням, відділом підготовки суддів Національної школи суддів України спільно з Апеляційним судом Дніпропетровської області проведено для суддів місцевих загальних та апеляційних судів загальноукраїнський семінар на тему: “Судова практика та проблемні питання, що виникають при розгляді спадкових справ”. 

У заході взяли участь 49 суддів місцевих загальних та апеляційних судів  Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської та Рівненської областей.

Вітальними словами семінар відкрив директор регіонального відділення, суддя у відставці, заслужений юрист України Олександр Мартиненко, який подякував суддям за участь у вищезазначеному заході та звернув увагу на можливість отримати корисний досвід колег. 

Для проведення семінару запрошено доцента кафедри цивільно-правових дисциплін Дніпропетровського гуманітарного університету, кандидата юридичних наук Тетяну Алфьорову, завідувача 6-ою Дніпровською державною нотаріальною конторою Тетяну Гайворонську, начальника відділу з питань нотаріату управління з питань нотаріату та банкрутства Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Марину Куніцину, суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області Тетяну Красвітну, суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Олексія Осіяна. Модератор семінару – заступник начальника відділу забезпечення діяльності ректорату Національної школи суддів України - радник Володимир Поплавський. 

У ході семінару судді розглянули актуальні питання щодо загально-правових засад регулювання спадкових відносин в Україні в контексті захисту права власності. 

Корисним для практичного використання був розгляд підстав спадкування за заповітом та за законом, а також обговорення вимог щодо форми заповіту і підстав визнання його недійсним, судове визнання спадщини від умерлого. Викладачі зосередили увагу суддів на порядку прийняття та оформлення спадщини і наслідках відмови від прийняття спадщини.

Учасники семінару ознайомились з особливостями проведення підготовчого засідання та процедурою розгляду спадкових справ у судах першої інстанції і отримали практичні поради щодо застосування практики рішень Європейського суду з прав людини та правових позицій Верховного Суду у справах цієї категорії.   

Також судді прослухали інтерактивні лекції з використанням презентацій, взяли участь в обговоренні судової практики при розгляді спорів про спадщину.

Після закінчення заходу було проведено анкетне опитування учасників. 

Повний текст програми всеукраїнського семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.

За повідомленням прес-служби НШСУ