Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

На засіданні колегії Служби судової охорони обговорили результати діяльності за перше півріччя 2021 року

24 червня 2021, 18:28

Сьогодні, 24 червня, відбулося засідання колегії Служби судової охорони стосовно підсумків службової діяльності за перше півріччя 2021 року.

У заході взяли участь керівний склад Служби судової охорони та керівники всіх двадцяти чотирьох територіальних управлінь Служби.

Відкриваючи засідання колегії, Голова Служби судової охорони Валерій Бондар зазначив, що 2021 рік – ключовий у реалізації Стратегії розвитку Служби судової охорони до 2022 року.

"До кінця цього року маємо взяти під свою охорону абсолютно всі органи та установи судової влади. І саме це завдання визначила пріоритетним для нас Вища рада правосуддя", – підкреслив Валерій Бондар.

Він також повідомив, що за шість місяців цього року Служба взяла під свою охорону 86 органів та установ судової влади. Наразі під охороною співробітників Служби перебувають 554 органи та установи системи правосуддя. Голова Служби також додав, що вже в семи областях України абсолютно всі органи та установи системи правосуддя перебувають під охороною судових охоронців.

За словами Валерія Бондаря, гарним підґрунтям для подальшого сталого розвитку Служби стало ухвалення 27 квітня 2021 року Верховною Радою України Закону “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо врегулювання окремих питань проходження служби у Службі судової охорони”.

"Це насамперед вдалося завдяки дієвій підтримці Вищої ради правосуддя та Державної судової адміністрації України, у тісній взаємодії з профільним комітетом Верховної Ради України", - зазначив Голова Служби, додавши, що зараз на перший план виходить реалізація механізмів виконання положень цього Закону.  

Говорячи про хід виконання основних завдань у поточному році, Валерій Бондар позитивно відзначив подальший розвиток Навчального центру Служби судової охорони у Вінниці.

"Мені приємно констатувати, що менше ніж за рік свого існування Навчальний центр Служби судової охорони у Вінниці провів десять випусків", - наголосив Валерій Бондар.

Стосовно виконання завдань із забезпечення охорони й безпеки органів та установ судової влади держави Голова Служби повідомив, що в першому півріччі 2021 року співробітники Служби судової охорони забезпечили громадський порядок понад 2,4 млн судових засідань, зокрема дві тисячі потребували посиленої охорони, а більше 360 – мали статус резонансних судових процесів.

Щодня співробітники Служби виявляють сотні суспільно небезпечних предметів, які відвідувачі намагаються пронести до судів. Так, якщо за весь минулий рік не допущено пронесення понад 63 тисяч заборонених предметів, то за шість місяців цього року кількість таких заборонених предметів вже сягнула майже 60 тисяч.

Крім того, судові охоронці забезпечили особисту безпеку 23 суддів, на адресу яких надходили погрози.

Окремо Валерій Бондар акцентував увагу на продовженні неухильного виконання протиепідемічних заходів.

Серед пріоритетних завдань на друге півріччя 2021 року Валерій Бондар визначив: взяття під охорону всіх без винятку органів та установ судової влади, забезпечення високого рівня безпеки судових установ, недопущення проявів неповаги до суду, порушень громадського порядку під час судових засідань, миттєве реагування на загрози суддям, працівникам апаратів судів та всім учасникам судових процесів, завершення впровадження в усіх колективах Служби системи електронного документообігу, продовження розвитку Навчального центру Служби судової охорони тощо.

Служба судової охорони