flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання АСДС (нечинні)

 ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ  ДОКУМЕНТООБІГУ  СУМСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(затверджені  в  новій редакції рішенням зборів суддів від 05.06.2019 року № 07)           

  1. Загальні положення

1.1.Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) за результатами розгляду питань стосовно порядку функціонування автоматизованої системи.

У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів Сумського районного суду Сумської області  новим рішенням затверджують відповідні зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. 

1.2.Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів. 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи

Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої систем, надання та позбавлення права доступу до неї відносно суддів та працівників апарату суду визначаються наказами керівника апарату суду. 

  1. Особливості розподілу справ між суддями

3.1.Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням та цими Засадами з урахуванням спеціалізації суддів.

Судові справи  підлягають автоматизованому розподілу  між суддями, які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення процесуальних дій.

Автоматизований розподіл  судових справ між суддями здійснюється з урахуванням спеціалізації зі здійснення  кримінального провадження щодо неповнолітніх.

За допомогою  автоматизованого розподілу визначається слідчий суддя. За допомогою  автоматизованого розподілу  може визначатися  запасний  суддя. 

3.2.Кількість слідчих суддів у суді визначається зборами суддів та не може перевищувати 50 % від фактичної  чисельності  суддів, які здійснюють правосуддя. 

3.3.У разі  коли в суді  з об’єктивних підстав правосуддя здійснює один суддя,  здійснення автоматизованого  розподілу судових справ не  буде порушенням  вимог Положення. 

3.4.Після автоматизованого розподілу  судових справ автоматизованою системою,   особа відповідальна за  автоматизований розподіл судових справ, не пізніше  наступного робочого дня передає судові справи визначеному автоматизованою системою  головуючому судді.

Відмова судді  від отримання розподіленої  в установленому  порядку судової  справи не допускається. 

3.5.У разі неможливості продовження розгляду справи одним із суддів-членів колегії (призов на військову службу, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, довготривале перебування на лікарняному або у відпустці, закінчення повноважень судді, звільнення з роботи тощо) заміна судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки головуючого судді або судді, який входить до складу колегії у справі з метою дотримання передбаченого законом строку розгляду цієї справи у порядку, зазначеному в п. 2.3.23 Положення. 

3.6.У разі надходження  заяви про відвід (самовідвід)судді (слідчого судді) по кримінальному провадженню (крім колегіального розгляду справи), такі заяви  розподіляються автоматично між всіма суддями.

У разі задоволення відводу або  самовідводу повторний автоматизований розподіл  заміна судді, який входить до складу колегії здійснюється  без розпорядження керівника апарату суду на підставі судового рішення про відвід або  самовідвід судді (слідчого судді) або заяви про  самовідвід електронний  примірних якої зберігається  в автоматизованій  системі  в стані «Оригінал» та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ. 

3.7.Якщо  суддя в провадженні якого  перебувала справа  на момент повернення її з суду апеляційної чи касаційної інстанції не працює в суді або таку судову справу неможливо передати  судді з підстав, передбачених п.2.3.3. Положення, п. 4.4. Засад, така судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу. 

3.8.Визначення присяжних відбувається за правилами, встановленими Положенням. 

3.9.У випадках значної різниці в навантаженні на суддів, автоматизований розподіл  судових справ за письмовим  розпорядженням голови суду,  здійснюється  на певний період без урахування конкретного судді.

3.10.У разі знаходження судді в нарадчій кімнаті по  складній  судовій справі (кримінальному провадженню чи цивільній справі)  автоматизований розподіл   судових справ за письмовим розпорядженням голови суду здійснюється без урахування  конкретного судді  до  моменту проголошення судового рішення.  Складність  судової справи визначає головуючий суддя. 

3.10.За вмотивованим  розпорядженням керівника апарату суду  (особи, яка виконує його обов'язки) здійснюється повторний автоматизований  розподіл  судових справ у разі виявлення  очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду  при автоматизованому  розподілі справ, що призвели до порушення  порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи. 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу між суддями

4.1.Автоматизований розподіл судових справ здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Визначення суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, здійснюється згідно з вимогами п. 2.3.4  Положення, з врахуванням Засад використання автоматизованої системи документообігу суду та правил поєднання судових справ. 

4.2.Головний спеціаліст з кадрової роботи суду щоденно перевіряє актуальність інформації в табелі обліку використання робочого часу суддів в автоматизованій системі документообігу суду та в разі будь-яких змін заносить дані щодо відсутності судді на роботі невідкладно.

У разі хвороби або іншої надзвичайної події, суддя повинен негайно повідомити про свою відсутність на роботі  голову суду або головного спеціаліста з кадрової роботи  з вказівкою про причини та орієнтовний час відсутності на роботі.

Інформація про  перебування судді в нарадчій кімнаті  заноситься до табелю обліку використання робочого часу суддів в автоматизованій системі документообігу суду головним спеціалістом з кадрової роботи невідкладно. 

4.3.Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що входять до складу колегії проводиться автоматизованою системою  в загальному порядку згідно з вимогами п. 2.3.4 та з врахуванням запровадженої спеціалізації.

У разі,  коли  обвинуваченим у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у виді довічного позбавлення волі, заявлено клопотання  про розгляд кримінального провадження  стосовно нього судом присяжних, автоматизований розподіл судової справи між суддями (колегіями суддів) проводиться автоматизованою системою  в загальному порядку згідно з вимогами п. 2.3.4 Положення та з врахуванням запровадженої спеціалізації  шляхом включення до нього головуючого та одного  судді  до складу колегії суддів. 

 4.4.Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

- за два місяці до закінчення повноважень судді;

- за  сім  календарних днів  до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше  чотирнадцяти календарних днів;

- за три робочих дні  до початку відпустки,  якщо її тривалість  становить  менше  чотирнадцяти календарних днів;

- у період відпустки;

- у період тимчасової непрацездатності;

- за один робочий день  до відрядження ( за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить  більше семи календарних днів), в дні перебування судді у відрядженні.

- за  один  робочий день до  направлення судді  на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів судової влади, Вищої ради юстиції без відбуття у відрядження ( за наказом голови суду)

- в дні  перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції  без відбуття у відрядження ( за наказом голови суду)

- у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

-  в інших передбачених  законом випадках, у яких суддя  не може здійснювати  правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.                                                                                                                                                                                    

4.5.На  період виборчого  процесу  (в святкові та вихідні дні) автоматизований розподіл  судових справ  за індексом 2-а, здійснюється  автоматизованою системою в загальному порядку згідно з вимогами п. 2.3.4 Положення, серед суддів, визначених графіком чергування, який затверджується наказом  голови суду.

 У разі необхідності автоматизований розподіл  судових справ (матеріалів), які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та розгляду в неробочі та святкові дні здійснюється автоматизованою системою в загальному порядку згідно з вимогами підпункту Положення, серед суддів, визначених графіком чергування, який затверджується наказом голови суду. 

4.6.У разі роз’єднання  (виділення) судових справ виділена в окреме провадження  судова справа не підлягає  автоматизованому розподілу, реєструється як така, що надійшла вперше  та передається судді, яким ухвалено рішення про роз’єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог у самостійні  провадження чи виділення в окреме провадження. 

4.7.У разі одночасного перебування всіх суддів у  відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених  законом випадках, у яких суддя не  може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл  судових справ  здійснюється  автоматизованою системою  у робочий день, наступний за днем,  коли відпали відповідні обставини. 

4.8.У разі визначення автоматизованою системою  неможливості здійснення  автоматизованою системою  ( повторного автоматизованого) розподілу судових справ відповідно до п. 2.3.3 Положення, п. 4.4 Засад,  створюється протокол  щодо неможливості  автоматизованого  розподілу  судових справ між суддями.  У разі усунення  обставин, що унеможливлюють здійснення автоматизованого (повторного автоматизованого) розподілу судових справ, такий  розподіл відбувається  відповідно до п.  2.3 Положення. 

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді 

 5.1.Раніше визначеному  у судовій справі головуючому судді  передаються:

- судові справи, що  надійшли для вирішення питання  про  прийняття додаткового рішення, виправлення описок та помилок, роз’яснення  судового рішення, повернення судового збору;

-  судові справи  про  перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов’язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368-373, 378 ЦПК України. статтями 259-267, 267 (крім частини дев’ятої) КАС України,  розділом 8  КПК України, статтею 304 КУпАП.

- клопотання про  вирішення питання, пов’язаного з виконання вироку у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої  вже здійснюється судове провадження  у випадку передбаченому  ч. 2 ст. 334 КПК України;

- судові справи про адміністративні правопорушення  щодо особи, яка вчинила  декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги  щодо  предмета спору у судовій справі,  у якій відкрито  провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування  заходів реагування, застосованих  у межах відповідної судової справи;

- заяви  про відновлення втраченого  судового провадження;

- заяви  про  забезпечення позову, доказів. 

5.2.Клопотання  та скарги  по одному кримінальному провадженню  передаються  раніше визначеному слідчому судді. 

5.3.У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках надходження:

такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу з врахуванням визначеної спеціалізації. 

5.4.Судові справи, що надійшли  із судів апеляційної  або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи,  передаються  раніше  визначеному  у судовій справі головуючому  судді, ухвалу, яких скасовано чи у провадженні яких перебувала  або перебуває судова справа.

5.5.У разі неможливості, з підстав, передбачених п. 2.3.3 Положення, п. 4.4. Засад обрати суддю, уповноваженого на розгляд справ відносно неповнолітнього, для розгляду конкретного кримінального провадження, що підтверджується звітом про неможливість розподілу справи, на підставі резолюції керівника апарату, розподіл такого провадження здійснюється між всіма іншими суддями, які беруть участь в автоматизованому розподілі відповідно табелю обліку використання робочого часу.

5.6.У разі неможливості, з підстав, передбачених п. 2.3.3 Положення, п. 4.4. Засад,  обрати слідчого суддю для розгляду конкретного кримінального провадження, що підтверджується звітом про неможливість розподілу справи, на підставі резолюції керівника апарату, розподіл такого провадження здійснюється між всіма іншими суддями, які беруть участь в автоматизованому розподілі відповідно табелю обліку використання робочого часу.

5.7.У разі неможливості з підстав, передбачених п. 2.3.3 Положення, п. 4.4. Засад,  обрати головуючого суддю (колегію суддів) для  розгляду конкретного кримінального провадження, що підтверджується звітом про неможливість розподілу судової справи, така справа за поданням голови суду  направляється до суду апеляційної інстанції для вирішення питання підсудності  в порядку ст. 34 КПК України. 

  1. Спеціалізація суддів

В суді діє спеціалізація із здійснення кримінальних проваджень відносно неповнолітніх та обираються слідчі судді, які здійснюють  повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом.

Автоматизований розподіл кримінальних проваджень між суддями здійснюється  з урахуванням спеціалізації.  

За допомогою автоматизованого розподілу визначається  також запасний та слідчий суддя.   

  1. Коефіцієнт адміністративної посади

В автоматизованій системі документообігу суду для судді, який обіймає адміністративну посаду  голови суду встановлюється коефіцієнт  - 1,0 

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи

 8.1.В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому п. 2.3.55 Положення.            

 8.2.У разі настання  вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення конституційних прав громадян  ( справи, пов’язані  з виборчим процесом,   справи про встановлення або  усунення обмежень  щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання  про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту,  клопотання слідчого, прокурора  про забезпечення  кримінального провадження, клопотання  про проникнення  у житло, обшук чи огляд житла та ін.) здійснюється за письмовим розпорядженням   керівника апарату суду з урахуванням алфавітної черговості, навантаженості та обставин, які виключають  участь судді в розгляді справи, призначається інший суддя. 

            .