flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку

Херсонського міського суду Херсонської області

 

  1. Загальні положення.
  2. Порядок прийняття на роботу.
  3. Основні права та обов’язки працівників суду.
  4. Основні обов’язки керівника апарату суду.
  5. Робочий час і час відпочинку.
  6. Заохочення за успіхи в роботі.
  7. Відповідальність за порушення трудової дисципліни.

 

 

I. Загальні положення

1.1. Відповідно до Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. З метою забезпечення дотримання трудової дисципліни, підвищення якості та продуктивності праці, а також раціонального використання робочого часу працівниками Херсонського міського суду Херсонської області запроваджуються ці правила внутрішнього трудового розпорядку.

1.2. Правила внутрішнього трудового розпорядку (надалі Правила) мають на меті забезпечення чіткої організації праці, належних безпечних умов праці, підвищення її продуктивності та ефективності, раціональне використання робочого часу, зміцнення трудової дисципліни.

1.3.Правила визначають функціональні обовʼязки працівників суду, режим праці, засади регулювання трудових відносин.

1.4. Трудова дисципліна забезпечується створенням необхідних організаційних та економічних умов для нормальної високопродуктивної роботи, свідомим ставленням до праці, методами переконання, виховання, а також заохоченням за сумлінну працю. До працівників, що порушують трудову дисципліну, застосовуються заходи дисциплінарного і громадського впливу.

1.5. Правила встановлюються з урахуванням ЗУ «Про державну службу» та КЗпП та є обовʼязковими для виконання всіма працівниками суду.

 

ІІ Порядок прийняття та звільнення працівників суду

2.1. Право на працю реалізується шляхом укладання трудового договору в установленому законодавством порядку.

2.2. Керівника апарату Херсонського міського суду, його заступників призначає за погодженням голови цього ж суду на посаду та звільняє з посади начальник територіального управління Державної судової адміністрації в Херсонській області, про що видається відповідний наказ.

2.3. Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення. Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі, крім випадків переведення державних службовців відповідно до законодавства про державну службу. Правовий статус працівників апарату суду визначається Законом України "Про державну службу" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

2.4. Судді самостійно здійснюють добір помічників. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату відповідного суду за поданням судді у порядку, встановленому Законом України «Про судоустрій і статус суддів» та Положенням про помічника судді суду загальної юрисдикції.

Керівник апарату може відмовити судді в задоволенні подання про призначення на посаду помічника судді у випадку, коли претендент не відповідає вимогам, установленим частиною другою статті 157 Закону України „Про судоустрій і статус суддів".

2.5. Прийом на роботу інших працівників Херсонського міського суду Херсонської області (службовців та робітників) здійснюється керівником апарату суду на загальних підставах згідно з Кодексом законів про працю України та іншими актами законодавства.

2.6. При укладенні трудового договору особи, які працевлаштовуються до Херсонського міського суду Херсонської області, зобовʼязані подати:

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- трудову книжку, оформлену в установленому законодавством порядку, у разі її наявності;

- відповідно до посади - копію диплома з додатком або іншого документа про одержання освіти чи професійної підготовки;

- свідоцтво про обовʼязкове державне соціальне страхування у разі його наявності;

Військовозобовʼязані громадяни додатково подають військові квитки або тимчасові посвідчення, видані замість військових квитків, а призовники - посвідчення про приписку до призовних дільниць.

2.7.Особи, які претендують на зайняття посад державних службовців на конкурсній основі, крім вищеперерахованих документів, подають документи, передбаченні чинним законодавством.

2.8. Під час укладання трудового договору забороняється вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості та документи, подання яких не передбачено чинним законодавством України.

2.9. Призначення (прийняття) та звільнення з посади працівників апарату суду оформляється наказом керівника апарату, який доводиться до відому працівників апарату суду під особистий підпис.

2.10. У разі припинення повноважень судді відповідного суду та звільнення у встановленому законом порядку помічник судді звільняється із займаної посади з дотриманням гарантій, передбачених законодавством. У випадку тривалої відсутності судді, а також у період з моменту закінчення (припинення) повноважень суді з відправлення правосуддя до моменту поновлення цих повноважень або звільнення судді, помічник судді може тимчасово виконувати обовʼязки помічника іншого судді.

2.11. У наказі про призначення (прийняття) на роботу зазначається найменування посади згідно із структурою, штатною чисельністю та штатним розписом суду та відомості про оплату праці.

2.12. Під час укладення трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про призначення (прийняття) на роботу.

При призначенні на посаду державного службовця може встановлюватися випробування терміном до шести місяців.

2.13. До початку роботи керівництво суду або за його дорученням інша посадова особа зобовʼязані:

а) розʼяснити працівникові його права і обовʼязки, ознайомити під розписку з посадовою інструкцією, проінформувати про умови праці;

6) ознайомити працівника під розписку з Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про апарат суду, Положенням про відповідний відділ апарату суду (за необхідності), Правилами поведінки працівника суду, Інструкцією з діловодства в загальних місцевих судах, зведеною номенклатурою суду на відповідний рік та іншими інструктивними документами, які регулюють питання діяльності суду і умови роботи його працівників;

в) визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи;

г) проінструктувати працівника з техніки безпеки, охорони праці та протипожежної охорони.

2.14. Днем початку виконання працівником своїх службових обов’язків є день, дата якого зазначена в наказі про прийняття на роботу.

Останнім робочим днем працівника, який звільняється, є день його звільнення.

2.15. На всіх працівників суду заводяться трудові книжки. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мінʼюсту і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року Nº58.

2.16. Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності відділу управління персоналом. Відповідальність за організацію обліку, зберігання, ведення та видачу трудових книжок покладається на начальника відділом управління персоналом, іншого працівника даного відділу, який виконує кадрову роботу.

2.17. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставі та в порядку, встановленому законодавством.

2.18. За ініціативою працівника трудові відносини припиняються згідно зі статтями 38 та 39 Кодексу законів про працю України (далі - К3пП).

2.19. Припинення дії трудового договору за ініціативою керівництва може мати місце з підстав, передбачених статтями 40 та 41 К3пП.

2.20. Суддя звільняється з посади з підстав, передбачених Конституцією України та Законом України „Про судоустрій і статус суддів".

2.21. Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється з підстав, передбачених розділом IX Закону України „Про державну службу".

2.22. Припинення трудового договору оформляється наказом, який  оголошується працівникові під розписку. Запис про причини звільнення вноситься до трудової книжки у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

2.23. У день звільнення працівникові видається трудова книжка та виплачуються всі належні йому суми.

ІІІ. Основні права та обовʼязки працівників суду

3.1. Працівники суду зобов’язані:

3.1.1.Дотримуватись Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про статус суддів», кодексу законів про працю та інших актів законодавства України;

3.1.2. Не допускати порушень прав і свобод людини і громадянина;

3.1.3. Виконувати своєчасно і в повному обʼємі робочі завдання (функціональні обовʼязки), забезпечувати необхідну якість виконуваних робіт, не надавати будь-яких переваг та не виявляти прихильності до окремих фізичних та юридичних осіб, політичних партій, рішуче виступати проти антидержавних проявів, які загрожують порядку в суспільстві або безпеці громадян;

3.1.4. Виконувати накази та розпорядження керівництва суду, безпосередніх керівників, внутрішні положення, інструкції та інші локальні нормативні акти установи;

3.1.5. Дотримуватися вимог з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної охорони, передбачені відповідними правилами і інструкціями;

3.1.6. Шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби;

3.1.7. Раціонально використовувати компʼютерну і іншу оргтехніку, дбайливо ставитися до майна суду, ефективно використовувати матеріали, електроенергію і інші матеріальні ресурси;

3.1.8. Не розголошувати інформацію, яка стала їм відома під час виконання своїх функціональних обовʼязків, а також іншу інформацію, яка відповідно чинного законодавства не підлягає розголошенню;

3.1.9. Вчиняти дії, що можуть бути розцінені як використання свого службового становища, з корисливою метою, а також діяння, які відповідно до чинного законодавства вважаються корупційними;

3.1.10. Постійно поліпшувати стан відповідності своїх умінь, знань і навичок функціям та завданням займаної посади, підвищувати свій інтелектуальний та культурний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти;

3.1.11.Уважно ставитися до колег, сприяти формуванню нормального психологічного мікроклімату в колективі;

3.1.12. Своєчасно подавати до відділу роботи з персоналом відомості про зміни, що відбулися у працівника (про вступ до навчального закладу та про його закінчення, зміни прізвища, складу сімʼї, зняття з військового обліку тощо);

3.2. Працівники Херсонського міського суду відповідно до Закону України «Про державну службу» мають право:

3.2.1. Користуватись правами та свободами, які гарантуються громадянам Конституцією та законами України;

3.2.2. Брати участь у розгляді питань та прийнятті рішень у межах своїх повноважень;

3.2.3. На повагу особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення себе з боку керівників, співробітників, громадян;

3.2.4. На оплату праці залежно від посади, яку вони займають, рангу який присвоюється, досвіду та стажу роботи;

3.2.5. На здорові, безпечні та належні для продуктивної роботи умови праці;

3.2.6. На соціальний та правовий захист відповідно до займаного статусу;

3.3.7. Захищати свої законні права та інтереси у вищих державних органах з судовому порядку.

ІV. Основні обовʼязки керівника апарату суду

4.1. Належним чином організовувати працю працівників суду, закріпити за кожним робоче місце, забезпечити безпечні умови праці.

4.2. Забезпечити робочі місця матеріальними і енергетичними ресурсами, інструментами і устаткуванням, компʼютерною і іншою оргтехнікою.

4.3. Неухильно дотримувати вимог законодавства про працю, вживати заходів для своєчасного усунення причин і умов, що перешкоджають нормальній роботі.

4.4. Забезпечувати систематичне підвищення ділової (професійної) кваліфікації працівників і рівня їх знань.

4.5. Давати чіткі вказівки (розпорядження) працівникам, вимагати і перевіряти своєчасність і точність їх виконання.

4.6. Сприяти матеріальній зацікавленості в результатах їх праці і загальних підсумках роботи.

4 7. Контролювати суворе дотримання трудової дисципліни.

4.8 Застосовувати стягнення до порушників трудової дисципліни в межах своїх повноважень та у відповідності із положеннями закону.

4.9. Застосовувати заходи заохочення до працівників, які показали кращі показники в роботі. 4.10. Організовувати облік робочого часу.

4.11. Дотримуватись вимог трудового законодавства України та трудових договорів для регулювання соціально-трудових питань в суді.

V. Робочий час і час відпочинку

5.1. Тривалість робочого часу працівників апарату Херсонського міського суду Херсонської області складає 40 годин на тиждень, пʼятиденний робочий тиждень з двома вихідними: субота та неділя.

5.2. Робочий час з понеділка по четвер - з 08.00 год. до 17.00 год.; у п'ятницю - з 08.00 год. до 15.45 год.

5.3. Обідня перерва - з 12.00 години до 12.45 години. Працівники використовують час перерви на власний розсуд, на цей час вони можуть відлучатися з місця роботи. Час перерви не включається до робочого часу.

5.4. На передодні святкових та неробочих днів робочий день скорочується на одну годину.

5.5. Вихід на роботу фіксується в табелі обліку робочого часу, який ведеться у суді.

5.6. Для виконання невідкладних завдань державний службовець може залучатись до робот понад установлений робочий час за наказом (розпорядженням) керівника апарату суду, у тому числі і у вихідні, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується днем відпочинку, відповідно чинного законодавства.

5.7. При прийомі на роботу, а також під час дії колективного договору за угодою сторін може встановлюватися неповний робочий день з визначенням тривалості, режиму роботи і оплати праці пропорційно відпрацьованому часу.

5.8. Державним службовцям щорічно надається основна відпустка тривалістю 30 календарних днів та додаткові відпустки відповідно порядку встановленому законодавством; 5.9. Працівникам патронатної служби та іншим працівникам щорічно налається основна відпустка тривалістю 24 календарних дні та додаткові відпустки відповідно порядку встановленому законодавством;

5.10. Черговість надання щорічних відпусток визначається графіком, який затверджується керівником апарата або особою що виконує його обовʼязки. При складанні графіка враховуються інтереси суду, особисті інтереси працівників і можливості для відпочинку. 5.11. Перенесення відпустки на інший час можливе у випадках, передбачених законодавством і за угодою сторін. У разі перенесення щорічної відпустки, новий термін її надання встановлюється за угодою між працівником і керівником апарату або особи що виконує його обовʼязки.

5.12. На прохання працівника щорічна відпустка може надаватися частинами за умови, що основна безперервна її частина складатиме не менше 14 календарних днів.

5.13. За рішенням керівника працівник може бути відкликаний з відпустки, з його згоди, тільки у випадках, передбачених чинним законодавством.

5.14. За сімейними обставинами працівнику може бути надана відпустка без збереження заробітної платні тривалістю до 15 календарних днів на рік.

5.15. Інші види відпусток надаються працівникам відповідно до чинного законодавства України.

VI. Заохочення за успіхи в роботі

6.1. За зразкове виконання трудових обов’язків, підвищення ефективності якості роботи, поліпшення якості інформаційного обслуговування громадян, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці і інші досягнення в роботі до працівників суду застосовуються наступні заходи заохочення:

- оголошення подяки;

- преміювання;

- нагородження грамотою, почесною грамотою.

6.2. Керівник має право застосовувати інші заохочення відповідно до законодавства України.

6.3. Відомості про заохочення заносяться в трудову книжку працівника.

VII. Відповідальність за порушення трудової дисципліни

7.1.1. Підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку, тобто протиправної винної дії або бездіяльності чи прийняття рішення, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні державним службовцем своїх посадових обовʼязків та інших вимог установлених Законом України «Про державну службу».

7.1.2. До державних службовців може застосовуватись виключно один з таких видів дисциплінарного стягнення, як:

-зауваження;

-догана;

-попередження про неповну службову відповідальність;

-звільнення з посади державної служби.

7.1.3. Дисциплінарне стягнення у вигляді зауваження застосовується керівником.

7.1.4. Інші види дисциплінарних стягнень застосовуються керівником за поданням дисциплінарної комісії.

7.1.5. Дисциплінарне стягнення може бути накладено тільки у разі встановлення факту вчинення дисциплінарного проступку та вини державного службовця.

7.1.6. За кожне порушення службової дисципліни може бути накладено лише одне дисциплінарне стягнення.

7.1.7. Дисциплінарне стягнення не може бути застосовано під час відсутності державного службовця на службі у звʼязку з тимчасовою непрацездатністю, під час перебування його у відпустці або у відрядженні.

7.1.8. Дисциплінарне стягнення до державного службовця застосовується не пізніше шести місяців з дгя виявлення дисциплінарного проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування у відпустці, а також не застосовується, якшо минув один рік після його вчинення.

7.1.9. Якшо протягом року після накладення дисциплінарного стягнення до державного службовця не буде застосовано нове дисциплінарне стягнення, він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

7.1.10. Якщо державний службовець не вчинив нового порушення дисципліни, інших нормативно правових актів у сфері державної служби і виявив себе сумлінним службовцем, дисциплінарне стягнення стосовно нього може бути знято до закінчення року, протягом якого воно було накладено, але не раніше ніж через шість місяців з дня накладення дисциплінарного стягнення.

7.1.11. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення, окрім зауваження, заходи заохочення до державного службовця не застосовуються.

7.2.1 За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення, як:

-догана;

-звільнення.

7.2.2. Законодавством можуть бути передбачені й інші дисциплінарні стягнення.