flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Узагальнення судової практики розгляду слідчими суддями Братського районного суду клопотань про надання дозволу на обшук житла чи іншого володіння особи у 2012-2013 роках

За період з 20 листопада 2012 року по 15 листопада 2013 року до слідчих суддів Братського районного суду надійшло 19 клопотань про надання дозволу на обшук житла чи іншого володіння особи, всі вони були задоволені.

Вивчивши практику слідчих суддів Братського районного суду, було виявлено, що на виконання ч.5 ст. 234 КПК України слідчими суддями при розгляді кожного клопотання встановлюється чи доведено слідчими наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи. Саме за наявності таких підстав слідчими суддями приймалися рішення про задоволення клопотань про надання дозволу на проведення обшуку житла чи іншого володіння особи.

Приймаючи до розгляду кримінальне провадження, слідчими суддями в обов’язковому порядку дотримуються вимоги щодо визначення територіальної підсудності, передбаченої ст. 32 КПК України. Також, слідчими суддями Братського районного суду перевіряється чи немає підстав, передбачених ст. 34 КПК України, для направлення такого клопотання до іншого суду – таких випадків за вказаний період не було.

Приймаючи рішення по даних клопотаннях та виносячи ухвали, слідчі судді дотримуються всіх вимог щодо відповідності ухвал всім вимогам ст.ст. 235, 370, 372 КПК України. Так, всі ухвали слідчих суддів про надання дозволу на проведення обшуку (а саме такі рішення приймалися слідчими суддями в 2012-2013 роках) відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених КПК України, а також містили відомості про: строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали; прокурора чи слідчого, які подали клопотання про обшук; положення закону, на підставі якого постановлювалася ухвала; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук. Слідчими суддями виготовлялися дві копії ухвали, які чітко позначалися як копії та були направлені слідчому чи прокурору. Судові рішення, прийняті слідчими суддями про надання дозволу на проведення обшуку, були законними, обґрунтованими і вмотивованими.

Випадків звернення до суду з клопотанням про проведення обшуку в порядку ст. 233 ч.3 КПК України, не виявлено.