flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА Братського районного суду

  Історична довідка

 Братського районного суду

Миколаївської області

 

Селище Братське, спочатку як хутір, виникло ще на початку ХVІІ століття на козачій переправі по шляху на Соколи (м. Вознесенськ). До хутора-зимівника стали переселятися козаки та осідати гайдамаки та кріпаки, щовтекли з неволі. Хутір переріс у село. Його назвали Братське. За однією з версій істориків, ця назва пішла від слова „братчики” (товариші), як іменували один одного при звертанні козаки та гайдамаки. За іншою версією селище було назване Братським на честь трьох братів Живковичів, які в 1788 році одержали від Катерини ІІ 45 тис. десятин землі на цій території. Пан Живкович намагався наповнити село ремісниками, торговцями, розвинути його і перетворити в містечко. Він давав ділянки під оселі, сприяв будівництву будинків. В Братське з різних місць переселялися міщани.

В 1828 році виникла Братська волость. Братське довгі роки – аж до революції 1917 року, територіально підпорядковувалось Єлисаветградському повіту Херсонської губернії.

Згодом при проведенні адміністративно-територіального поділу УРСР відповідно до Постанови №310 ВУЦВК 7 березня 1923 року був створений Братський район із Ганнівської та Братської волостей, який до 1944 року належав Одеській області. Після закінчення Великої вітчизняної війни район було приєднано до Миколаївської області.

На сьогоднішній день у складі району 59 сіл і одне селище міського типу, які об’єднуються одною селищною і 15 сільськими радами. Район межує на півночі та сході з Бобринецьким та Новоукраїнським районами Кіровоградської області, на заході з Арбузинським, на півдні з Вознесенським та Єланецьким районами Миколаївської області.

В архіві Братського районного суду зберігаються судові рішення, датовані червнем 1944 року. Можливо відсутність більш раніх документів пов'язана з тим, що Братський район відносився до Одеської області і саме там зберігаються дані щодо створення нашого суду. Однак через відсутність архівних даних щодо створення Братського районного суду датою його заснування вважаємо червень 1944 року (згідно архівних даних рішень, які збереглися на сьогоднішній день). Цю дату вважаємо початком роботи Братського районного суду Миколаївської області.

Реорганізація державного життя у повоєнний період зачіпала судові та правоохоронні органи. Після скасування у вересні 1945 р. широкої юрисдикції військових трибуналів відновилася в повному обсязі юрисдикція народних, обласних судів та Верховного Суду України.

З 1948 року Братський районний народний суд підпорядковувався Управлінню Міністерства Юстиції по Миколаївській області.

Протягом 1947-1948 pp. сесіями обласних Рад депутатів трудящих терміном на 5 років було обрано нові склади обласних судів. 30 січня 1949 р. уперше відповідно до Конституції УРСР (ст. 108) і Закону СРСР про судоустрій 1938 р. відбувалися вибори народних судів громадянами району на основі загального, прямого та рівного права при таємному голосуванні. Порядок виборів детально визначався у Положенні про вибори народних судів від 10 жовтня 1948 р. Народні судді та народні засідателі обиралися на три роки. Для кандидатів установлювався віковий ценз — 23 роки.

На підставі Указу Президії Верховної Ради СРСР від 30 серпня 1956 року обласне управління Міністерства юстиції було ліквідовано і функції судового управління народними судами були передані обласному суду. Мін'юст УРСР, а також інших республік отримав статус союзно-республіканського міністерства. На обласні суди покладалися не властиві для судових органів функції керівництва нотаріальними конторами, виконанням судових рішень і вироків у частині майнових стягнень, контролю за усією діяльністю народних судів, проведення в них ревізій. Народні суди отримали право призначати судових виконавців.

Завдання правосуддя та нові засади реформування судової системи визначили прийняті наприкінці 1958р. Основи законодавства про судоустрій Союзу РСР, союзних і автономних республік, а також Закон про судоустрій УРСР від 30 червня 1960 р. Зміни торкалися передусім організації та діяльності низової ланки судової системи. Замість дільничної системи народних судів встановлювалися єдині народні суди району чи міста, які тепер обиралися не на три, а на п'ять років. Народні засідателі обиралися на два роки зборами трудових колективів. Судові справи між суддями розподілялися за територіальним принципом, тобто за кожним суддею закріплювалася певна територія району (міста). Народні суди мали звітувати про свою діяльність перед відповідними Радами, а народні судді — перед виборцями.

Підвищити роль громадськості у здійсненні правосуддя давали змогу керовані судами самодіяльні органи — Ради народних засідателів. Відновили діяльність товариські суди, що виникли в 20-х роках для боротьби з порушниками дисципліни праці. Згідно з Положенням про товариські суди Української РСР від 15 серпня 1961 р. їх підсудності підлягали справи про антигромадські вчинки й злочини, за скоєння яких не передбачалося кримінальне покарання. Товариські суди застосовували переважно заходи громадського впливу, а в разі необхідності могли порушувати клопотання перед народними судами про застосування кримінального покарання. Справи розглядалися колегіально — трьома членами товариського суду.

 Проте, спроба децентралізувати управління судовою системою виявилася невдалою, і в 1962 р. поновився попередній порядок загального керівництва судами з боку Мін'юсту та його органів.

Указом Президії Ради УРСР від 6 жовтня 1970 року було створено Міністерство Юстиції УРСР та відділи юстиції облвиконкому. В зв’язку з створенням відділів юстиції структура і функції обласного суду змінились. 30 грудня 1970 року обласним судом були передані відділу юстиції функції управління і організації народними судами.

Після придбання Україною суверенітету у грудні 1991 року в країні в органах влади всіх рівнів відбувається реформування. Здійснюється удосконалення судової системи, діяльності судів.

Згідно Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону Української PCP «Про судоустрій Української PCP», Кримінально-процесуального та Цивільного процесуального кодексів Української PCP» від 17 червня 1992 року № 2464-12 судовий процес проводиться суддею одноособово за участю прокурора, адвокатів, секретаря. Народні засідателі участі в судовому процесі не приймають. Це знайшло відображення у назві суду: з 1993 року він діє як Братський районний суд Миколаївської області.

З початку 2002 року згідно Закону України «Про судоустрій», прийнятому 7 лютого 2002 року, суд мав назву – місцевий Братський районний суд Миколаївської області.

З початку 2003 року суди стали підвідомчими Державній судовій адміністрації України.

З метою забезпечення роботи суду по здійсненню правосуддя, узагальнення судової практики та іншої діяльності в Братському районному суді Миколаївської області діє апарат суду.

Діяльність суду при здійсненні правосуддя спрямована на зміцнення законності та правопорядку, запобігання злочинам та іншим правопорушенням.

Робота по діловодству в Братському районному суді Миколаївської області також покладається на апарат суду.

 

Згідно архівних даних суду з червня 1944 року і по 2016 рік в Братському районному суді Миколаївської області в різні часи працювали:

 Крім того, в архіві Братського районного суду збереглися книги наказів з 1958 року по сьогоднішній день, згідно яких в складі народного суду Братського району працювали:

 В системі судів України Братський районний суд являється судом загальної юрисдикції, який вирішує цивільні, кримінальні справи, а також справи про адміністративні правопорушення; утворюється та діє за принципом спеціалізації; територіальності; загальними принципами судочинства.

В судовій ланці Братський районний суд Миколаївської області є місцевим судом, тобто судом першої інстанції.

З набранням чинності Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005р. № 2747-IV, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

- адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;

- усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

- усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам;

- адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті.

 

ІСТОРІЯ КІЛЬКІСНОГО СКЛАДУ СУДДІВ

Додаток N 1

                                        до Постанови Президії
                                        Верховної Ради України
                                        від 19 листопада 1992 року
                                        N 2799-12
  —————————————————————————————————————————————————————————————————
 NN |Найменування районних      |Кількість|Назва міста або селища,
 пп |(міських) народних судів   |народних |де знаходиться народний
    |                           |суддів   |суд
 —————————————————————————————————————————————————————————————————
 МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ
    5. Братський районний           2         смт Братське

 

    ЗАТВЕРДЖЕНО                     
                                    Указом Президента України      
                                    від 22 січня 1996 року N 76/96 
                    МЕРЕЖА ТА КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД 
             суддів районних (міських) судів України 
—————————————————————————————————————————————————————————————————
 N  | Найменування районних         | Кіль- |  Назва міста або
 пп | (міських) судів               | кість |  селища, де
    |                               | суддів|  знаходиться суд
————————————————————————————————————————————————————————————————
Миколаївська область 
   5.       Братський районний             2       смт Братське 

 

    ЗАТВЕРДЖЕНО              
                                         Указом Президента України 
                                          від 20 серпня 2001 року 
                                                N 641/2001 
                     МЕРЕЖА    та кількісний склад суддів місцевих судів України 
------------------------------------------------------------------
N  |   Найменування місцевого|  Кількість |  Місцезнаходження
з/п|            суду         |   суддів   |        суду
   |                         |            |
------------------------------------------------------------------ 
Миколаївська область 
5.  Братський районний        3       смт Братське 

 

ІСТОРІЯ КЕРІВНИЦТВА СУДУ

СУДДІЙСЬКИЙ КОРПУС

Згідно книг наказів, які збереглися лише з 1958 року, головою народного суду Братського району з 1958 по 1976 рік працювала народна суддя Величко Ольга Андріївна.

З 1976р. по 1980 рік головою народного суду Братського району працювала народна суддя Олієвська Галина Іванівна.

 

Фото працівників Братського районного народного суду 1980р.

під головуванням судді Олієвської Г.І.

 

Судове засідання в Братському районному суді

веде головуюча-суддя Олієвська Г.І.

 

В 1980 році кілька місяців народним суддею та головою суду пропрацювала Бублик Віра Федосіївна.

З 1980 року по 1986 рік головою народного суду Братського району працював народний суддя Сташенко Анатолій Олександрович.

 

З 15 грудня 1986 року наказом начальника відділу юстиції Миколаївського облвиконкому №90-Л від 15 грудня 1986р. Марценюк Сергій Анатолійович зарахований на посаду народного судді Братського районного народного суду. У квітня 1990р. йому продовжений строк повноважень судді на 10 років і Марценюк С.А. призначений головою Братського районного народного суду Миколаївської області. Постановою Верховної Ради України №1515-VIII від 08.09.2016р. "Про звільнення суддів" звільнений у відставку та наказом Братського районного суду виключений зі штату суду з 15.09.2016р.

ГОЛОВА БРАТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ МАРЦЕНЮК С.А. З КВІТНЯ 1990Р.- ПО 15.09.2016р.


 

На протязі тривалого часу, з 18 жовтня 1993 по 15 вересня 2016р. працювала суддею Братського районного суду Миколаївської області Губанова Валентина Миколаївна, яка з 28.09.2007р. по 2015 рік займала адміністративну посаду заступника голови Братського районного суду Миколаївської області. Постановою Верховної Ради України №1515-VIII від 08.09.2016р. "Про звільнення суддів" звільнена у відставку та наказом Братського районного суду виключена зі штату суду з 15.09.2016р.

Фото cудді Братського районного суду 1993-2016рр.ГУБАНОВОЇ В.М.


 

З 19 лютого 2007р. по 07 липня 2011 року працювала суддею Братського районного суду Миколаївської області Кірімова Ольга Миколаївна, яка Указом Президента України 657/2011 від 08.06.2011р. переведена до Арбузинського районного суду Миколаївської області та наказом голови Братського районного суду від 07.07.2011 року виключена з 07 липня 2011 року зі штату Братського районного суду Миколаївської області.

Фото cудді Братського районного суду 2006-2011рр.КІРІМОВОЇ О.М.

ФОТО 2010 РОКУ СУДДІВ БРАТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ

суддійський склад 2006-2011 р.р. зліва-направо судді: КІРІМОВА О.М., МАРЦЕНЮК С.А., ГУБАНОВА В.М.

 

Указом Президента України №570/2013 від 18.10.2013р. призначено суддю Братського районного суду Миколаївської області строком на 5 років Скарницьку Інну Борисівну, яка наказом голови Братського районного суду №73/ос від 06 листопада 2013 року прийнята до штату Братського районного суду.

З 12 вересня 2016 року на підставі Постанови Верховної Ради України №1515-VIII від 08.09.2016р. "Про звільнення суддів" приступила до виконання обов'язків голови Братського районного суду, як така, що має більший стаж судді.

З 18 жовтня 2018 року суддя Скарницька І.Б. втратила повноваження судді, в зв'язку з закінченням 5-річного строку, на який її було призначено. В зв'язку з цим та відсутністю інших суддів, Братський районний суд з 18.10.2018р. по 07.10.2019р. не  здійснював правосуддя.

07.10.2019р. Указом Президента України №735/2019 Скарницьку І.Б. призначено на посаду судді Братського районного суду (безстроково), відповідно до ч.5 ст.126, ч.1 ст.128 та пп.2 п.161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України, частини шостої статті 147, абзацу першого пункту 3 і пункту 40 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», в зв'язку з чим здійснення правосуддя в Братському районному суді відновилося. Продовжує виконувати обов'язки голови суду.

20.05.2021р. суддя Скарницька Інна Борисівна змінила своє прізвище на "ГУКОВА"

Фото cудді Братського районного суду 2013р-по т.ч.
та в.о.голови суду з 12.09.2016-по т.ч. Гукової І.Б.

ФОТО 2014 РОКУ СУДДІВ БРАТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ

суддійський склад 2013-2016 р.р. зліва-направо судді: ГУБАНОВА В.М., МАРЦЕНЮК С.А., СКАРНИЦЬКА І.Б.


АПАРАТ СУДУ

Згідно статті 155 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату.

З 01.11.2010 року по т.ч. апарат Братського районного суду очолює ДАРІЄНКО Сніжана Миколаївна.

Згідно ст.ст. 25, 26 ЗУ “Про державну службу”, ст. 140 ЗУ “Про судоустрій України, пп.4,6 Розпорядження КМ України №88-р від 24.02.2003р. “Про віднесення посад працівників апарату судів загальної юрисдикції до відповідних категорій посад державних службовців”, працівники апарату суду були віднесені до державних службовців.

Згідно ЗУ "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015р. помічники суддів з 01.05.2016р. втратили статус державного службовця та віднесені до патронатної служби, а отже, мають строковий трудовий договір на час повноважень судді, до якого вони закріплені.

 

ЗАСЛУЖЕНІ ПЕНСІОНЕРИ СУДУ

Значну частину свого життя присвятили служінню Феміди:

-наказом №12 від 01.02.1979р. Колтунова Т.Г. була прийнята тимчасово на час декретної відпустки секретаря судового засідання Заремської-Скрипник Т.А.

-наказом №17 від 04.01.1980р. Колтунова Т.Г. була прийнята в якості постійного працівника секретарем судового засідання.

-наказом №46 від 24.04.1984р. Колтунову Т.Г. переведено на посаду завідуючої канцелярією народного суду Братського району.

-наказом №156 від 19 січня 1994р. Колтунова Т.Г. призначена завідуючою канцелярії Братського районного суду у відповідності до наказу начальника управління юстиції Миколаївської облдержадміністрації №463-К від 24.12.1993р.

-наказом № 170 від 11 серпня 1994р. в зв'язку зі скороченням посади завідуючої канцелярією, Колтунову Т.Г. переведено на посаду секретаря судового засідання.

-наказом №6 від 17.03.2003р. Колтунову Т.Г. призначено на посаду завідуючої секретаріатом місцевого суду Братського району з 01 березня 2003р.

-наказом №5 від 29.01.2008р. призначена на посаду керівника апарату Братського районного суду Миколаївської області.

-наказом №41ос від 05 жовтня 2010р. Колтунову Т.Г. звільнено в зв'язку з досягненням нею граничного віку проходження державної служби та виходом на пенсію.

ФОТО ЗАВ.КАНЦЕЛЯРІЄЮ 1984-2007р.р., КЕРІВНИКА АПАРАТУ СУДУ 2008-2010р.р. КОЛТУНОВОЇ Т.Г.

 

 

-наказом №140 від 16.02.1993р. прийнята на посаду судового розпорядника Братського районного суду;

-наказом №129-Л від 30.04.1996 р. призначена на посаду судового виконавця;

-наказом №25 від 15.09.1997р. призначена на посаду секретаря судового засідання;

-наказом №29 від 14.10.2003р. переведена на посаду старшого секретаря суду;

-наказом №115 від 01.12.2011р. переведена на посаду секретаря судового засідання;

-наказом №59/1/ос від 15.09.2015р. Любченко Л.В. звільнено в зв'язку зі станом здоров'я.

ФОТО СЕКРЕТАРЯ С/З ЛЮБЧЕНКО Л.В.

 

Фото працівників Братського районного суду 1998 року

під головуванням Марценюка С.А.

 

  

Фото працівників Братського районного суду 2002 року

під головуванням Марценюка С.А.

 

 В серпні 2003 року вперше для потреб Братського районного суду Миколаївської області територіальним управлінням ДСА України в Миколаївській області був придбаний перший комп'ютер. З кожним роком кількість оргтехніки зростала.

В зв'язку з технічним прогресом, який досяг і судової системи, забезпечення судів оргтехнікою, впровадження в судах комп'ютерних програм, до штатного розпису Братського районного суду в 2008 році була включена посада головного спеціаліста з інформаційних технологій.

 

Фото працівників Братського районного суду 2012 року

під головуванням Марценюка С.А.

разом з працівниками суду, які вийшли на пенсію

 

 

 Фото працівників Братського районного суду в грудні 2013 року

під головуванням Марценюка С.А.


 Фото працівників Братського районного суду 2018 року

під керівництвом Скарницької І.Б.

РОЗМІЩЕННЯ СУДУ

Приблизно в 1961 році Братський районний суд розмістився в приміщенні за адресою: 55401 Миколаївська область Братський район с-ще Братське вул. Вороніна, 28. До цього Братський районний суд перебував в приміщенні с-ща Братське по вул. Кушнікова, яке на даний час не збереглося.

Фото приміщення Братського районного суду

в с-щі Братське по вул. Вороніна, 28

 

Однак, в березні 2011 року в приміщенні Братського районного суду сталася надзвичайна подія - зловмисниками приміщення було забруднене ртутними випарами, що зупинило роботу суду майже на три тижні та в подальшому унеможливило перебування людей в цьому приміщенні. Тому постало питання про стан здоров'я працівників суду (можливість отруєння випарами ртуті) та необхідність іншого приміщення, де могло б здійснюватися судочинство Братським районним судом. Завдяки оперативним заходам, вжитим керівництвом суду та начальником ТУ ДСА Сікиринським В.І., дане питання було вирішено та робота суду була поновлена з 18 квітня 2011 року за іншою адресою: 55401 Миколаївська область Братський район с-ще Братське провулок Жовтневий, 13 (приміщення Братського райвідділу УМВС).

В 2006 році ТУ ДСА України в Миколаївській області для потреб Братського районного суду було придбане нове двоповерхове приміщення в с-щі Братське по вул. Леніна, 135в. Однак, дане приміщення потребувало капітального ремонту.

Фото приміщення Братського районного суду

в с-щі Братське по вул. Леніна, 135в (на час придбання)

Та в лютому 2014 року після проведеної реконструкції та капітального ремонту приміщення, Братський районний суд перемістився до нового сучасного адміністративного приміщення за адресою: 55401 Миколаївська область Братський район с-ще Братське вул. Леніна, 135в.

Рішенням Братської селищної ради Миколаївської області №2 від 16.10.2015р. вул. Леніна була перейменована на вулицю Миру, тому були внесені зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та юридичну адресу суду зазначено як: 55401 Миколаївська область Братський район с-ще Братське вул. Миру, 135в.

 

Фото сучасного приміщення Братського районного суду

в с-щі Братське по вул. Миру, 135в

 

ТЕПЕРІШНІЙ СКЛАД СУДУ

Станом на 23 серпня 2023 року в Братському районному суді працює 1 суддя та 12 працівників апарату Братського районного суду:

суддя Гукова І.Б.,

керівник апарату суду - Дарієнко С.М.,

помічник судді Гукової І.Б. - Павлинів Т.В. (перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3 років),

помічник голови суду - Сівірян А.А.,

помічник судді Гукової на час відсутності основного працівника - Римбу І.О.,

секретар судового засідання - Грохович Д.В.,

секретар судового засідання - Прокопчук Н.Г.,

секретар судового засідання - Холоденко І.Ю.,

судовий розпорядник - Фабриков В.М.,

секретар суду - Силенко Л.О.,

головний спеціаліст з ІТ - Бондарчук С.М.,

архіваріус - Єфименко Т.С.,

прибиральник службових приміщень - Гоменюк Т.О.

З 2013 року суди України та Братський районний суд отримали можливість проводити судові засідання в режимі відеоконфенренцзв'язку (ВКЗ), тобто учасник судового засідання мав можливість за допомогою інтернет-технологій брати участь в судовому засідання віддалено, не будучи не в приміщенні суду, в якому розглядалася справа, а перебуваючи в приміщенні суду за місцем свого перебування. В 2020 році в зв'язку в зв'язку з всесвітньою пандемією Covid-19, учасники справи отримали можливість приймати участь у судовому засіданні в режимі ВКЗ поза межами приміщення суду.

06 липня 2015 року в Україні відбулася перша трансляція судової справи технічними засобами судів на офіційний канал YouTube «Судова влада України».

Указом Президента України N1318/2000 від 08 грудня 2000 року, ураховуючи роль судів у забезпеченні захисту прав і свобод людини і громадянина, в утвердженні принципу верховенства права та розвитку і зміцненні України як демократичної, правової держави постановлено: установити в Україні професійне свято - День працівників суду, яке відзначати щорічно 15 грудня.

 Указом Президента України №451/2017 від 29.12.2017р. "Про реорганізацію місцевих загальних судів" (п.117) утворено Южноукраїнський окружний суд – у місті Южноукраїнську, Арбузинському та Братському районах Миколаївської області із місцезнаходженням у місті Южноукраїнську, селищах міського типу Арбузинці та Братському Миколаївської області шляхом реорганізації (злиття) Арбузинського районного суду, Братського районного суду та Южноукраїнського міського суду Миколаївської області.

05 жовтня 2018 року на сайті Міністерства юстиції України https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch оприлюднено повідомлення про утворення Южноукраїнського окружного суду та рішення щодо початку процедури припинення Братського районного суду Миколаївської області.

Проте з часом дія даного Указу була призупинена та було вирішено створювати нові окружні суди з урахуванням реформування адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня (районів). Так, 17 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла Постанову № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з документом, Парламент утворив Вознесенський район (з адміністративним центром у місті Вознесенськ) до складу якого увійшла територія Братської селищної територіальної громади. Однак діючу територіальну юрисдикцію судів продовжено до 1 січня 2023 року. Вища рада правосуддя роз'яснила, що суди загальної юрисдикції були розташовані здебільшого в районних центрах. Проте після зміни адміністративно-територіального устрою районними центрами в деяких випадках стали населені пункти, які не були райцентрами та на території яких не було судів. У зв'язку з цим виникла необхідність у створенні судів або їх перенесенні. Оскільки станом на 30.11.2021р. триває робота над розробленням нової мережі судів, до її затвердження до 1 січня 2023 року зберігається територіальна юрисдикція, яка діяла до ухвалення Парламентом постанови про утворення та ліквідацію районів.

 

P.S. Дана інформація подана станом на 19.03.2024р. та регулярно оновлюється