flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ДСА України нагадує про визначений порядок дій щодо запису судового засідання в умовах відключення Інтернет або електроенергії

21 грудня 2022, 15:50

У зв’язку з продовженням планових і позапланових екстренних стабілізаційних відключень електроживлення в України, ДСА України нагадує про визначений порядок дій щодо здійснення технічної фіксації судового засідання у разі зникнення доступу до мережі Інтернет або електроживлення в суді.

У разі відсутності інтернет-зв’язку, що призводить до об’єктивної неможливості функціонування підсистеми відеоконференцзв’язку для фіксування судового засідання, але за наявності в суді електроживлення, слід використовувати наявні в суді технічні засоби фіксування судового засідання та програмне забезпечення, яке дозволяють здійснювати запис судового засідання без доступу до мережі Інтернет (локально). При застосуванні такого програмного забезпечення, слід керуватися інструкцією з його користування.

Технічний запис, створений у зазначений спосіб, та протокол (журнал) судового засідання в електронній формі вносяться до автоматизованої системи діловодства суду шляхом приєднання файлів до системного шаблону документу "Картка збереження технічного запису та протоколу (журналу) судового засідання" та обліковується за відповідною судовою справою. Після відновлення в суді доступу до мережі зв’язку, запис автоматично буде надіслано до централізованого файлового сховища ЄСІТС.  

У випадку знеструмлення суду, що об’єктивно унеможливлює функціонування локального програмного забезпечення, складається акт в довільній формі про технічний збій в ході фіксування судового засідання, в якому зазначається дата, час та інші обставини виникнення інциденту, номер судової справи, в рамках якої було заплановане проведення судового засідання. Такий акт підписується секретарем судового засідання, керівником апарату суду та, за можливості, іншими фахівцями, які залучалися до вирішення технічної проблеми.

У випадках тривалого знеструмлення (понад п’ять робочих днів), слід керуватися процесуальним законодавством, пунктами 68, 95-98 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи  (підкреслене – зробити  посилання на https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v1845910-21), пунктами 2.3.13, 2.3.55-2.3.58 Положення про автоматизовану систему документообігу суду (підкреслене – зробити  посилання на https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/vr030414-10) та пунктом 5 розділу ІV Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання (підкреслене – зробити  посилання на https://dsa.court.gov.ua/dsa/inshe/14/N_156_22).

Пресслужба ДСА України