flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Зразок клопотання про проведення фото- та відеозйомки

27 грудня 2017, 09:30

До _____________суду                                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                             

Від журналіста/ЗМІ_______________________                                                                                                                                                                    адреса______________________

 

Клопотання

В провадженні ___________________суду перебуває кримінальна (цивільна, про адміністративні правопорушення тощо) справа за обвинуваченням __________________ у скоєнні злочину, передбаченого частиною ___ статті _____ КК України (або за позовом __________________ до _______________ про __________________________). Основним правом та обов’язком засобів масової інформації є повідомлення громадськості про події, які відбуваються в суспільному житті.

Враховуючи це, ми звертаємось до Вас із клопотанням про надання дозволу на проведення відеозйомки в залі судового засідання під час розгляду вказаної кримінальної (цивільної, про адміністративні правопорушення) справи з метою підготовки короткого відеорепортажу.

Необхідність проведення відеозйомки пояснюється наступним. Вказана судова справа має великий суспільний резонанс у зв’язку з тим, що _________________, (впливає на життя всіх жителів міста, стосується відомої в нашому місті особи, яка обіймала керівну посаду в органі місцевого самоврядування, тощо). Необхідно також зазначити, що висвітлення ходу судового розгляду цієї справи матиме велике значення ___________________(наприклад, для подолання такого негативного суспільного явища, як корупція, і допоможе не тільки розповісти громадськості про притягнення до відповідальності за конкретні корупційні діяння, а й попередити вчинення корупційних діянь у майбутньому, тощо).

Крім того, демонстрація репортажу із зали судового засідання сприятиме зростанню авторитету судової влади та продемонструє суспільству її неупередженість та незалежність.

Враховуючи викладене, а також те, що вказана інформація необхідна для виконання професійної журналістської діяльності, має велике суспільне значення та буде використана в інтересах суспільства – для підготовки судового репортажу, –

ПРОСИМО:

Дозволити проведення відеозйомки в залі судового засідання під час розгляду вказаної справи.

 

З повагою

Головний редактор / журналіст                                                                                                         

«___» ________________________ 20____ року                                                                        (підпис)