flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Винесено рішення у справі Віталія Курача

20 липня 2017, 11:35

19 липня 2017 року Апеляційний суд Чернігівської області частково задовольнив апеляційну скаргу Віталія Курача та його захисників на вирок Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 21.03.2016 р. про засудження Віталія Курача до 6 років позбавлення волі за ч.1 ст. 263, ст. 264 КК України.

Колегія суддів у складі Світлани Акуленко, Олександра Демченка, Геннадія Салая змінили вирок та  призначили покарання у вигляді  5 років позбавлення волі.

Віталія Курача засуджено за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами та недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів. У 2015 році він, як волонтер, привіз із зони АТО два гранатомети (один з них був зведений, але не використаний через осічку), які передав до шкільного музею у м. Ріпках. У школі стався вибух, в результаті якого загинула людина, ще двоє отримали осколкові поранення.

Перед початком судового засідання  біля входу в апеляційний суд представники Всеукраїнського об’єднання «Свобода» провели мирну акцію на підтримку свого побратима Віталія Курача. Активісти вийшли з плакатами,  у яких вимагали справедливого рішення суду, співали патріотичні пісні. На роботі суду  дана акція не позначилася, судові засідання пройшли у звичайному режимі.