flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Винесено вирок у справі Гребенюка Е.М.

01 червня 2017, 12:27

1 червня 2017 року  колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Чернігівської області у складі головуючого судді Оседача М.М., суддів – Акуленко С.О., Демченка О.В. розглянула апеляції прокурора та  потерпілих щодо Гребенюка Едуарда Миколайовича, який вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 4 лютого 2016 року визнаний невинуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.340, ч.1 ст.364 КК України (в редакції до 04 червня 2014 року)  та виправданий.

Дані статті, за якими звинувачувався Гребенюк Е.М., передбачають покарання за незаконне перешкоджання організації  або  проведенню зборів, мітингів,  вуличних походів і демонстрацій,  якщо це  діяння  було вчинене   службовою   особою   або   із   застосуванням фізичного насильства, зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої  фізичної  або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало  істотної  шкоди  охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб.

За результатами розгляду апеляційних скарг Гребенюк Е.М., який працював на посаді заступника начальника Управління МВС України в Чернігівській області – начальника міліції громадської безпеки УМВС в Чернігівській області та мав спеціальне звання полковника міліції, визнаний винним.

Суд встановив, що з метою  перешкоджання громадянам у реалізації гарантованих їм Конституцією України прав на проведення мирних зборів та мітингів Гребенюком Е.М. було вчинено ряд цілеспрямованих, послідовних дій, а саме: не маючи в цьому потреби, 23 листопада  2013 року він надав вказівку своєму підлеглому  В. підготувати листа до Чернігівської міської ради про неможливість забезпечення охорони громадського порядку та в подальшому передав такого листа посадовим особам міської ради, на підставі чого був поданий позов  про обмеження прав громадян на мирні зібрання та який був в той же день задоволений судом; 25 листопада 2013 року під безпосереднім керівництвом Гребенюка Е.М. відбулось спочатку блокування мізерної кількості мітингуючих значними силами працівників міліції, в т.ч. спецпідрозділу «Беркут » (всього приблизно 60 осіб), в подальшому за його наказом були розібрані палатки, демонтовано апаратуру, а двома співробітниками міліції, за його ж, Гребенюка Е.М, наказом зі сцени було знято потерпілу Ж., яка намагалась супротивитись цьому.

Колегія суддів апеляційного суду скасувала виправдовувальний вирок суду першої інстанції та ухвалила Гребенюку Е.М. покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади України строком на 1 рік, із штрафом 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.

На підставі ст.75 КК України Гребенюка Едуарда Миколайовича звільнено від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, з іспитовим строком 1 рік.

Вирок апеляційного суду набрав законної сили, але на нього може бути подана касаційна скарга.