flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Чернігівщина сучасна

Чернігівщина сучасна
Чернігівська область була утворена 15 жовтня 1932 року. На сьогоднішній день вона включає 22 райони. Площа області становить 31,9 тис. км2 (5,3 % території України), вона є однією з найбільших областей України. Розташована у середній течії Дніпра та басейні річки Десна. Межує з Російською Федерацією (199 км держкордону), Республікою Білорусь (227 км держкордону), Сумською, Полтавською та Київською областями.
Населення – 1168,4 тис. чоловік (на 01.01.2006 року).
 
Чернігівщина по праву вважається сільськогосподарською областю. Вона є однією з найбільш аграрно-розвинутих в Україні. Сільськогосподарські угіддя займають 2,1 млн. га. Поряд із зерновими, тут забезпечується  виробництво картоплі і вирощування льону та цукрових буряків. Значне місце належить тваринництву.
Сільське господарство області майже повністю, за винятком олії та рибопродуктів, забезпечує продовольчі потреби населення у сільськогосподарських продуктах, по більшості з них має значні експортні можливості. У галузі сільськогосподарського виробництва область знають як одного з найбільших постачальників картоплі, цукру, збіжжя, продуктів тваринництва.
Промисловий потенціал області утворює 261 підприємство, 28 з яких мають державну, а 233 – недержавну форму власності. Переважають галузі переробної промисловості. Чернігівщина забезпечує понад 80% загальнодержавного випуску вовняних тканин та шпалер, 30% хімічних волокон і ниток, 20% видобутку нафти.
Чернігівська область єдина в Україні випускає пожежні машини, кордну тканину для виробництва шин, білкову оболонку для харчової промисловості, окремі види обладнання для галузей АПК.
Чернігівщина  підтримує тісні зовнішньоекономічні зв'язки із 72 країнами світу.  Постійні експортні потоки м'яса та м'ясопродуктів, паперу, картону, транспорту та обладнання йдуть до Росії, Білорусі, Литви, Латвії, Словаччини.
Загальнодержавне значення мають запаси корисних копалин, зосереджених на території області, зокрема високоякісних скляних пісків у Ріпкинському районі, нафтогазоконденсатних родовищ в Ічнянському, Прилуцькому, Варвинському, Талалаївському районах. Велике промислове значення мають родовища крейди у Новгород-Сіверському районі та цегельної сировини по всій території області. На Чернігівщині відкрито єдине в Україні родовище бішофіту (Новоподільське, Ічнянського району) - унікальне за своїми запасами і лікувальними якостями.
Освітній потенціал області становлять більше 800 загальноосвітніх шкіл, 26 професійно-технічних навчальних закладів, понад 300 дошкільних закладів. Вища освіта представлена 5 закладами освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації, серед яких Чернігівський державний педагогічний університет імені Т. Шевченка, Ніжинський державний педагогічний університет імені М. Гоголя, Чернігівський державний інститут економіки і управління, Чернігівська філія Національного технічного університету „Київський політехнічний інститут”, Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці, а також 18 вищими навчальними закладами І - ІІІ рівнів акредитації. Серед останніх виділяються кооперативний технікум, Чернігівське музичне училище, Прилуцьке, Новгород-Сіверське, Ніжинське та Чернігівське медичні училища, Прилуцьке педучилище, тощо.
В області діють 4 професійні театри, більш ніж 1600 масових бібліотек, клубів та будинків культури, 25 державних музеїв.
На Чернігівщині зосереджений значний туристичний потенціал. Сприятливі кліматичні умови, різноманітна флора і фауна, наявність 610 природних заповідних об'єктів роблять територію області привабливою для відпочинку. В області функціонують 13 санаторіїв і будинків відпочинку, численні профілакторії, бази відпочинку, дитячі табори, пляжі, лісопарки.
Чернігівщина – давній культурно-історичний осередок нашої держави, що славиться своїми численними пам'ятками історії. Сучасний Чернігівський край, переживши декілька стрімких злетів і таких же несподіваних та глибоких періодів занепаду, накопичує енергію для нового піднесення, що буде згенероване культурним надбанням століть.