flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Чернігів: історична довідка

Чернігів - одне з найдревніших міст України.
Історична довідка:
З утворенням у ІХ ст. Київської Русі до її складу ввійшли і Чернігівсько-сіверські землі. Свою подвійну назву вони дістали від головного міста - Чернігова та слов’янського племені сіверян, яке їх заселяло.
Чернігово-Сіверщина була чи не найголовнішим осередком, де накопичувалися культурні традиції української нації. За період свого державницького розквіту, який припав на Х-ХІІІ ст.., Чернігівщина накопичила потужний культурний пласт. Його значення було настільки великим, що за право володіти знекровленою батиями землею велися війни, плелися релігійні інтриги, укладалися шлюби. Чернігівська земля стала культурним містком, через який  Московська держава наблизилася до європейських держав і європейської культури .
З часом Чернігів за розміром і значенням поступався лише Києву. Він перетворився на великий економічний, політичний і культурний центр давньої Русі. Чернігів був одним із центрів писемності, переписування книг. Наявність писемних людей, а також багатих традицій усної народної творчості зумовили розквіт літератури Київської Русі. Це, зокрема, літопис "Повість минулих літ" і літературна пам'ятка "Слово о полку Ігоревім".
Вперше Чернігів згадується 907 рокому договорі Київського князя з Візантією. У цьому договорі Чернігів стоїть другим після Києва, що вказує на його значимість.
За роки існування Чернігова в ньому створені безцінні пам’ятники архітектури, мистецтва, культури і духовності.
Та понад усе древній Чернігів славиться великою кількістю пам'яток історії домонгольського періоду (їх більше, ніж у Києві). Унікальні за своїм
значенням: Спаський (XI ст.) та Борисоглібський (XII ст.) собори, Антонієві печери та Іллінська церква (ХІ-ХІІ ст.), П'ятницька церква (XII ст.) у Чернігові, Юр'єва божниця (X ст.) в Острі.
На Чернігівській землі у різні роки жили і працювали люди, які залишили глибокий слід у нашій історії. Серед них такі визначні діячі як Іван Богун, Павло Полуботок, Григорій, Кирило та Олексій Розумовські, Антоній Печерський, Пантелеймон Куліш, Микола Гоголь, Микола Ге, Леонід Глібов, Тарас Шевченко, Софія Русова, Михайло Коцюбинський, Євген Гребінка та багато інших.
Тут народився відомий мореплавець Ю.Лисянський, розпочала свою театральну кар'єру Марія Заньковецька. На берегах Десни, у Сосниці, народився і провів дитячі роки видатний кінорежисер О.Довженко.
З нашим краєм пов'язані різні періоди життя конструктора космічних ракет С.Корольова, академіка О.Богомольця, російського історика М.Державіна,. Тут бували О.Пушкін, О.Грибоєдов, Л.Толстой, М.Горький, М.Глінка, П.Чайковський. Понад 300 полотен і малюнків створено на Чернігівщині Т.Шевченком.
Древня Сіверська земля є батьківщиною ряду видатних політичних діячів незалежної України.