flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

На цій сторінці Ви можете ознайомитись із найбільш поширеними запитаннями, які можуть виникнути в процесі підготовки звернення до суду та підготовки до апеляційного оскарження. Одночасно, звертаємо Вашу увагу, що надані таким чином відповіді носять виключно інформаційний характер. 

 

 Яка адреса суду та як до нього дістатись?

Апеляційний суд Херсонської області знаходиться у Суворовському районі міста Херсона по вул. 295 Херсонської стрілецької дивізії, 1а, поза будівлею Херсонської обласної державної адміністрації, поблизу Парку Херсонська фортеця (ім. Ленінського комсомолу). Детальну карту з місцезнаходженням суду ви можете знайти на нашому сайті: http://ksa.court.gov.ua/sud2190/

 

Який режим роботи суду?       http://ksa.court.gov.ua/sud2190/pro_sud/shedule/

Апеляційний суд Херсонської області працює:

  пн.- чт. з 08:00 до 17:00;                   перерва з 12:00 до 12:45

  пт. з 08:00 до 15:45;                           

  СБ., ВС.  -  вихідні                               ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР СУДУ (0552) 31-60-50 працює без обідньої перерви

 

Що потрібно мати з собою для участі у судовому засіданні?

Для участі у судовому засідання при собі необхідно мати документ, який підтверджує особу, якщо Ви є стороною по даній справі. У разі якщо Ви є представником чи адвокатом сторони по справі в додаток при собі необхідно мати довіреність від сторони по справі на Ваше ім’я, або ж ордер і витяг з договору відповідно.

 

Як звернутися до суду?

Прийом заяв та інших документів, які безпосередньо стосуються розгляду судових справ, здійснюється працівниками відділу діловодства та обліку звернень громадян-канцелярія.

Зазначені документи можуть також надсилатися поштою на адресу суду: 73000, м. Херсон, вул. 295 Херсонської стрілецької дивізії, 1а, або на електронну скриньку суду: inbox@ksa.court.gov.ua.

Письмові звернення реєструються, належно оформлюються і передаються за призначенням.

Також для забезпечення кращого доступу громадян до інформації в приміщенні апеляційного суду Херсонської області на першому поверсі працює Інформаційний центр (тел.: (0552) 31-60-50), в якому уповноважені працівники суду нададуть відвідувачам всю необхідну інформацію і приймуть Вашу заяву, документи по справі чи пропозицію. 

Заявник готує звернення до суду самостійно або за допомогою адвокатів чи інших фахівців у галузі права, які надають юридичні консультації з цього приводу.

Зразки заяв ви можете знайти в розділах сайту: "Зразки заяв" - http://ksa.court.gov.ua/sud2190/gromadyanam/zrazku11/.

  

Як дізнатись, чи надійшла справа(апеляційна скарга) з місцевого суду, хто суддя доповідач по даній справі, який номер справи/провадження, на якій стадії розгляду знаходиться справа?

Для отримання необхідної інформації можна звернутись особисто в Інформаційний центр апеляційного суду, який розташований на першому поверсі у 

приміщенні апеляційного суду, або за телефоном (0552) 31-60-50.

Також потрібну інформацію можна знайти самостійно на сайті суду за допомогою пошукових сервісів у відповідних підрозділах розділу "Громадянам".

Працівники суду, які проводять прийом громадян, не вправі надавати юридичні консультації або виконувати прохання чи вимоги, що не входять до їхніх посадових обов'язків.

 

Як я можу ознайомитись з матеріалами справи?

Для ознайомлення з матеріалами справи необхідно звернутись до працівників Інформаційного центру з відповідною заявою ПРО ВИДАЧУ СПРАВИ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ, або ж заповнити готовий бланк заяви за допомогою працівників Інформаційного центру. Для Вашої зручності бажано завчасно в телефонному режимі (0552) 31-60-50 замовити зазначену послугу.

Для ознайомлення з матеріалами справи при собі необхідно мати документ, який підтверджує Вашу особу, якщо Ви є стороною по даній справі. У разі якщо Ви є представником  сторони по даній справі в додаток при собі необхідно мати довіреність від сторони по справі на Ваше ім’я.

У відповідності до ст. 27 ЦПК України, при ознайомленні з матеріалами справи особа має право робити витяги зі справи та знімати копії з документів.

Ознайомлення з матеріалами справи проводиться виключно в приміщенні суду. Забороняється робити написи, видаляти окремі аркуші чи іншим чином зіпсувати матеріали справи.

  

Як отримати апеляційну скаргу?

Якщо Вам відомо, що справа вже надійшла до апеляційного суду і по даній справі відкрито провадження, а Ви тривалий час не отримуєте копію апеляційної скарги, Вам необхідно звернутись до працівників Інформаційного центру з вимогою про отримання апеляційної скарги, та визначитись зі способом її отримання. Ви маєте право отримати апеляційну скаргу як поштою, так і особисто, попередньо з’ясувавши в Інформаціцному центрі (0552) 31-60-50 день і час особистого отримання апеляційної скарги.

 

Як скористатись сервісом "Електронний суд"?

Дізнайтись про зазначений сервіс за активним посиланням щодо роботи «Електронного суду».

 

Протягом якого часу буде призначено справу, як отримати судову повістку за допомогою СМС, можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції?

Після постановлення ухвали про закінчення підготовки до апеляційного розгляду справи, але не пізніше ніж на наступний день, всім сторонам по справі направляються поштою або за допомогою СМС court.gov.ua/smsec/ судові повістки, СМС-повідомленя, з зазначенням дня, часу та місця судового засідання. Дізнатись про дату та час судового засідання в інший спосіб у Вас є можливість запитавши про це у працівників Інформаційного центру особисто або за телефоном (0552) 31-60-50.

Також потрібну інформацію можна знайти самостійно на сайті суду за допомогою пошукових сервісів у відповідних підрозділах розділу "Громадянам"

Звертаємо Вашу увагу, що проведення судового засідання можливо в режимі відеоконференції, що є зручним сервісом для мешканців віддалених районів області, інших міст, та значно економить як Ваш час, так і кошти на дорогу тощо. Щоб скористатись зазначеним функціоналом потрібно звернутись до апеляційного суду з відповідним клопотання особисто або надіславши його на поштову адресу суду: 73000, м. Херсон, вул. 295 Херсонської стрілецької дивізії, 1а. Зразок клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції можна знайти в розділі сайту "Зразки заяв".

 

Які наслідки неявки в судове засідання?

Апеляційний суд відкладає розгляд справи в разі неявки у судове засідання особи, яка бере участь у справі, щодо якої немає відомостей про вручення їй 

судової повістки або за її клопотанням, коли повідомлені нею причини неявки буде визнано судом поважними. Неявка сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про час і місце розгляду справи, не перешкоджає розглядові справи. (ст. 301 ЦПК України).

 

Яка процедура отримання судового  рішення?

Копії  повного рішення суду видаються особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення. У разі проголошення  тільки вступної  та резолютивної частин  судового рішення,  особам,  які брали участь у справі  і  були присутні  у судовому  засіданні,  негайно  після  його проголошення видаються копії  судового рішення  із  викладом вступної  та резолютивної частин. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копії повного судового  рішення  надсилаються  рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручаються  їм під розписку безпосередньо в суді (ст.222 ЦПК України).

Для отримання копії судового рішення необхідно звернутись до працівників Інформаційного центру з відповідною заявою, приклад якої ви зможете знайти на нашому сайті: http://ksa.court.gov.ua/documents/617/50313/copiyarish.doc або особисто, попередньо домовившись за телефоном - 31-60-50.

Якщо під час розгляду справи брав участь представник, копія  рішення, яка  надіслана представникові, вважається надісланою й особі, яку він представляє. Після повернення справ із суду апеляційної інстанції копії судових рішень цього суду видаються судом першої інстанції.

Також можливо отримати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді, про що можна дізнатися з розділу сайту «Інформація щодо роботи «Електронного суду»

Додатково роз’яснюємо, що Законом України «Про доступ до судових рішень» від 22 грудня 2005 року передбачено право кожного громадянина на доступ до судових рішень. Для реалізації права доступу до судових рішень, внесених до Єдиного державного реєстру судових рішень, надано можливість пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їх частин. Судові рішення офіційно оприлюднені на веб-порталі судової влади України за адресою в Інтернеті http://reyestr.court.gov.ua/

 

Коли судове рішення апеляційного суду набирає законної сили?

У відповідності до ст. 319 ЦПК України рішення  або  ухвала  апеляційного суду набирають законної сили з моменту їх проголошення.

 

Після розгляду апеляційної скарги справа зберігається в архіві апеляційного суду? 

У відповідності до ст. 322 ЦПК України після закінчення   апеляційного провадження  справа у семиденний строк направляється до суду першої інстанції, який її розглянув та зберігається в архіві цього суду.

 

 Дякуємо за увагу!