flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Апеляційний суд залишив під вартою квартирних крадіїв

30 листопада 2018, 15:39

Наприкінці жовтня цього року двоє двадцятитрирічних сумчан, вдершись до квартири в одній із сумських багатоповерхівок, намагалися її обікрасти. Завершити злочин підозрюваним завадив господар помешкання. Чоловік, повернувшись додому та помітивши зловмисників, зачинив двері власної квартири ззовні та зателефонував до поліції.

Правоохоронні органи затримали крадіїв та відкрили кримінальне провадження за фактом вчинення правопорушень, передбачених ч.3 ст.185, ч.4 ст.185, ч.2 ст.15-ч.3 ст.186 КК України. В ході досудового розслідування також було встановлено, що підозрювані причетні ще до кількох квартирних крадіжок, а загальна сума викраденого майна становить більше одного мільйона гривень.

Ковпаківський районний суд м. Суми за клопотанням слідчого обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Проте, з таким рішенням місцевого суду не погодився один із адвокатів чоловіків та звернувся до апеляційного суду зі скаргою. Захисник ставив питання про скасування ухвали слідчого судді Ковпаківського районного суду м. Суми та обрання його підзахисним більш м’який запобіжний захід - домашній арешт чи хоча б дати можливість скористатися правом вийти під заставу.

Проти задоволення апеляційних вимог сторони захисту в судовому засіданні були прокурор та потерпілі. Прокурор у своєму виступі зазначала про наявні ризики у кримінальному провадженні, зокрема переховування від досудового розслідування та суду. В свою чергу потерпілі у кримінальному провадженні просили апеляційний суд залишити осіб під вартою і не відпускати під заставу, оскільки на даний час кошти, викрадені у них, їм не повернуті і може статися так, що підозрювані вийдуть під заставу за рахунок викраденого.

Колегія суддів Апеляційного суду Сумської області відмовила стороні захисту в обранні більш м’якого запобіжного заходу підозрюваним у вчиненні серійних крадіжок та залишила їх під вартою.