flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Сучасні тенденції та перспективи розвитку національного законодавства обговорили у НУВГП

11 жовтня 2018, 12:30

            У роботі круглого столу, що відбувся у Національному університеті водного господарства та природокористування (далі — НУВГП), взяв участь Голова Рівненського апеляційного суду Олег Полюхович. Учасникам заходу він розповів про судову реформу, її результати і що очікує на національні суди в найближчий час.   

            Вітальною промовою круглий стіл відкрила проректор з наукової роботи і міжнародним зв’язкам, доктор економічних наук Наталія Савіна та побажала учасникам заходу плідної роботи й подальшої співпраці.

            Зауважу, що Рівненський апеляційний суд плідно співпрацює з освітніми закладами Рівненщини. Серед них  — НУВГП. Студенти вишу часті гості суду апеляційної інстанції, оскільки вже стали систематичними Дні відкритих дверей у суді, під час яких майбутні правники знайомляться зі специфікою роботи як суддів та працівників апарату суду, так і самого суду. Студенти долучаються до засідань, а вже в найближчій перспективі —  самі юнаки й дівчата стануть учасниками змодельованого судового розгляду, які, до речі, також сплановано проводити постійно.

            Голова суду Олег Полюхович і сам бере активну участь у підготовці юристів, долучається до заходів, що організовуються навчальними закладами, формує у молоді образ досвідченого представника юридичної справи, головна мета якого — фахово захищати інтереси людей.

                                                                                           

            Цього разу Олег Іванович розповів про судову реформу, як вона торкнулася Рівненського апеляційного суду, і що очікує на місцеві загальні суди Рівненщини уже найближчим часом. А також наголосив, що в будь-якій установі, чи то державній, чи то приватній, необхідні фахівці, які оволоділи необхідними знаннями, орієнтуються у вітчизняному і міжнародному законодавстві, є добрими ораторами, які вміють представляти і захищати інтереси клієнта. 

 

            Про реформи Міністерства юстиції України через аналіз змін основних напрямів діяльності її органів учасникам заходу розповіла Оксана Сальчук, начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області. Заступник прокурора Рівненської області Остап Сидор увагу присутніх а кцентував на організації діяльності прокурорів щодо представництва інтересів держави в суді. Дмитро Пуха, директор Юридичної клініки навчально-наукового інституту права НУВГП, виступив з темою «Законодавче регулювання діяльності юридичних клінік в Україні: проблемні питання та шляхи їх вирішення».

            Михайло Яруш, студент 2 курсу, заступник керівника наукового відділу студентської ради навчально-наукового інституту права НУВГП, увагу присутніх звернув на проблеми та перспективи формування громадянського суспільства в Україні, а студентка 1 курсу магістратури, переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт Ольга Алексейчук розповіла про правове регулювання адміністративної відповідальності неповнолітніх.