flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбулося засідання робочої групи Ради суддів України

19 вересня 2018, 12:20

            У режимі відеконференції робоча група РСУ в Рівненській області з питань розвитку суддівського самоврядування поспілкувалася з суддями-спікерами та прес-секретарями  про внутрішню та зовнішню комунікацію.

            Член Ради суддів України Сергій Єремейчук увагу суддів спікерів та прес-секретарів зосередив на актуальності взаємодії громадянського суспільства, засобів масової інформації з судовою гілкою влади.

— Одним із пріоритетних напрямів у діяльності суддів-спікерів та прес-секретарів у судах є гармонізація відносин судової влади та суспільства, забезпечення зростання рівня довіри до судової влади, об’єктивного висвітлення діяльності судової системи в засобах масової інформації та через веб-ресурси. Наші зусилля мають призвести до утворення механізму взаємодії судових установ та громадськості через медіа, зацікавлених у висвітлені правової тематики. Аби це відбулося, ми повинні ефективно й об’єктивно розповідати суспільству про діяльність органів судової влади, вчасно та кваліфіковано спростовувати недостовірну інформацію, сприяти ЗМІ в комунікації з представниками органів судової влади, врешті-решт — здолати питання взаємної недовіри між судами та медіа

— З метою поліпшення комунікації між судами й суспільством, Рада суддів України у 2015 році прийняла важливе для судової гілки влади рішення, яким сприяла появі інституту суддів-спікерів, тим самим ефективно вплинувши на процес комунікації служителів Феміди із суспільством, — каже суддя Рівненського районного суду Христина Гладишева. — Через призму особистості судді-спікера люди починають бачити у суді людське обличчя, а не знеособлений державний орган. Позитивні досягнення вже є. За результатами четвертого всеукраїнського муніципального опитування, яке проводилося соціологічною групою «Рейтинг» та було оприлюднено у березні 2018 року, підтримка діяльності судів серед рівнян зростає. Іншими словами — динаміка довіри рівнян до судової влади змінилася у кращий бік і складає 28%.

 Підбиваючи підсумки засідання, робочою групою РСУ в Рівненській області з питань розвитку суддівського самоврядування наголошено на важливості налагодження як зовнішньої, так і внутрішньої комунікації у судах.

— Розвиток інформаційної політики та поглиблення комунікації з пресою та суспільством повинен стати пріоритетним напрямом діяльності кожного з нас, — резюмував член Ради суддів України Сергій Єремейчук.