flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

І без волі, і без частини майна

18 вересня 2018, 12:18

            Хоча прокуратура вимагала для обвинуваченого у незаконному заволодінні транспортним засобом та наданні неправомірної вигоді службовій особі, яка займає відповідальне становище, не тільки 4 роки позбавлення волі, а й конфіскації усього належного йому на праві власності майна.

            Предметом розгляду в Апеляційному суді Рівненської області стала апеляційна скарга обвинуваченого, якого Сарненський районний суд визнав винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) та ч. 3 ст. 369 (надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище), і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 4 роки. Щоправда, суд звільнив його від призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки. Крім того, застосованого спеціальну конфіскацію 500 доларів США у дохід держави, які чоловік пропонував поліцейському «як вдячність за ставлення до нього». В апеляційній скарзі 32-річний Петро Г., житель Сарненського району, просив вирок скасувати та ухвалити новий, яким його виправдати у зв’язку з відсутністю у його діях складу кримінального правопорушення, а за ч. 1 ст. 289 КК України звільнити його від відбування покарання на підставі Закону України «Про амністію».

            Прокурор, не погодившись з рішенням місцевого суду, оскаржив його в апеляційному порядку. Він переконував суд у необхідності вирок Сарненського районного суду від 14 березня 2018 року скасувати у частині призначеного покарання та ухвалити новий, яким призначити обвинуваченому 4 роки позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому на праві власності майна в дохід держави.   

           Нагадаємо, торік 16 серпня Петро Г., перебуваючи в господарстві мешканця           с. Поляна, що на Сарненщині, скориставшись відсутністю власника, незаконно заволодів мотоциклом «Шанрай», виштовхавши його з подвір’я, після чого запустив двигун поїхав з місця події. Викраденим розпорядився на власний розсуд.  

29 серпня 2017 року в Сарненському відділенні полії під час надання показів у кримінальному провадженні щодо незаконного заволодіння транспортним засобом, він поклав на стіл поліцейському, який займає відповідальне становище, 500 доларів США. З його слів, «як вдячність за ставлення до нього». Чоловік, підозрюваний у вчиненні одного кримінального правопорушення, став підозрюваним у вчиненні ще й корупційного злочину.

            Апеляційний суд Рівненської області в складі колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, заслухавши думку обвинуваченого та його захисника, доводи прокурора, апеляційну скаргу державного обвинувача задовольнив частково, апеляційну скаргу обвинуваченого — залишив без задоволення.

           Відтак, за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, Петру Г. призначено остаточне покарання  — 4 роки позбавлення волі із конфіскацією ¼ належного йому майна на праві власності в дохід держави. Строк відбування покарання обвинуваченому буде рахуватися з дня звернення вироку до виконання.