flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Апеляційний суд Миколаївської області залишив під вартою мешканку м. Южноукраїнська, яка намагалася вбити суперницю

24 липня 2017, 14:14

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах у складі головуючого  Міняйла М.П., суддів  Маркової Т.О. та Гулого В.П. розглянула матеріали  судового та кримінального провадження  за апеляційною скаргою  захисника Вишневського А.В.  в інтересах підозрюваної мешканки м. Южноукраїнська Завіцької А.І. на ухвалу слідчого судді Южноукраїнського  міського суду Миколаївської області   від 10 липня  2017 р., якою застосовано запобіжний захід у вигляді  тримання під вартою строком на шістдесят днів.

07липня 2017 р. близько 18:00 год. З. зайшла до квартири  свого співмешканця  у м. Южноукраїнську, почала оглядати кімнати та виявила на ліжку сплячу Т. На ґрунті раптово  виниклих  неприязних  відносин, через ревнощі, використовуючи  кухонний ніж, З. завдала потерпілій множинні удари в грудну клітину, чим спричинила  тілесні ушкодження в область  життєво важливих органів, свідомо припускаючи можливість настання її  смерті. О 18:50 год. непритомну Т. доставили до реанімаційного відділення КЗ «Южноукраїнська міська лікарня», де їй було збережено життя. 

07.07.2017 року о 23:15 год. З.  затримано за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України.

Захисник просив апеляційну інстанцію скасувати ухвалу слідчого судді, якою обрано тримання під вартою  і обрати домашній  арешт. Вважав, що  судом не взято до уваги, що підозрювана раніше не судима, працює, за місцем проживання та роботи характеризується виключно позитивно і  має міцні соціальні зв’язки – мешкає разом з  матір’ю, братом (інвалідом 1 групи) та з двома неповнолітніми дітьми.

Колегія суддів апеляційного суду, вивчивши матеріали та заслухавши учасників, вказала: матеріали справи свідчать про те, що підозрювана вчиняла активні дії задля переховування знаряддя кримінального правопорушення, знищення та спотворення слідів, які могли залишитись на її одязі в момент вчинення кримінального правопорушення. Розуміючи невідворотність покарання, наявність єдиного безпосереднього очевидця її злочинних дій – потерпілої Т., підозрювана може  переховуватись від органів досудового розслідування або суду або  вчинити інші злочини, в тому числі проти життя та здоров’я потерпілої.

Апеляційна інстанція вирішила, що інший запобіжний захід щодо підозрюваної З. не зможе усунути ризики, передбачені  п. п. 1, 3, 5  ч.1 ст. 177 КПК України, тому апеляційну скаргу захисника - залишено без задоволення, а ухвалу - без зміни.

Ухвала суду апеляційної інстанції набрала законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Прес-секретар апеляційного суду