flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Апеляційна інстанція закрила провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо голови Новобузької міської ради

21 липня 2017, 13:59

19 липня 2017 року суддя судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Миколаївської області Чебанова-Губарєва Н.В. розглянула апеляційну скаргу голови Новобузької міської ради Лагодієнка М.О., якого постановою судді Новобузького районного суду Миколаївської області від 15 травня 2017 року притягнуто до адміністративної відповідальності.

За постановою суду, Лагодієнко М.О., як голова Новобузької міської ради, є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». 25.12.2015 р. на 3 сесії Новобузької міської ради під час голосування питання  «Про затвердження структури, чисельності виконавчого апарату міської ради», до якого входило і питання виплат міському голові, в умовах реального конфлікту інтересів, не повідомив про це та проголосував «за» прийняття рішення.

В апеляційній скарзі Новобузький голова зазначив, що постанова суду є незаконною та прийнята з порушенням норм матеріального права. Вказав, що рішення про встановлення йому грошової надбавки було прийнято під час сесії міськради депутатами одноголосно, тому цілком законне, а його голос не мав принципового значення, жодного впливу на депутатів він не чинив і не мав такої можливості.

Заслухавши особу, притягнуту до адміністративної відповідальності, думку прокурора, який заперечував проти задоволення апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя апеляційної інстанції Чебанова-Губарєва Н.В. вказала, що 18 депутатів, які проголосували «за» це рішення, розуміли його суть і в обговореннях виказували свою думку. Крім того, це рішення стосувалось не тільки міського голови, а і першого його заступника, заступника з питань діяльності виконавчих органів ради тощо.

«Данні, які б достовірно свідчили би про спонукання Лагодієнком М.О. депутатів Новобузької міської ради» до голосування «за» рішення про грошові надбавки, в матеріалах справи відсутні.» - вказала суддя у вмотивованій постанові.

Враховуючи наведене, за відсутністю у Лагодієнка М.О. реального конфлікту між його приватними та службовими інтересами, апеляційну скаргу задоволено, постанову суду скасовано, а провадження у справі – закрито.

Постанова апеляційного суду Миколаївської області від 17.07.17 року остаточна і оскарженню не підлягає.

 

Прес-секретар апеляційного суду