flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ремонтні роботи в Будинку правосуддя

15 травня 2018, 16:49

14 травня 2018 року в Апеляційному суді Івано-Франківської області відбулась прес-конференція, підчас якої голова суду Богдан Гриновецький та керівник апарату суду Оксана Розвадовська розповіли про ремонтні роботи, які необхідно провести в Будинку правосуддя.

Будинок правосуддя – це архітектурна родзинка міста Івано-Франківська, збудована в 1914 році і має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Апеляційний суд з 2011 року є основним балансоутримувачем будівлі та підтримує її належний стан.

Проте, столітня історія зробила своє – дах будинку зруйнований, не в стані стримувати опади. Як результат – кабінети четвертого поверху потерпають від протікань. Саме тому в цей час розпочинається капітальний ремонт даху, який буде проводити переможець тендеру ‑ ДП "Судовий будівельно-експертний центр" (має дозвіл проводити роботи з пам’ятками архітектури). Вартість робіт ‑ 8,8 млн грн. Кошти виділено Державною судовою адміністрацією України. Роботи мають закінчити до 20 вересня цього року.

Також у приміщенні буде виконано роботи для підвищення рівня доступності та комфортного перебування  людей з інвалідністю – на сходах при вході встановлять приставну похилу підіймальну платформу для осіб з інвалідністю, а також буде обладнано одну туалетну кімнату відповідно до вимог для людей з інвалідністю. Ці роботи виконає ТОВ "УНІКАР-Авто" за 340 тис. грн. На жаль, міська влада відмовила апеляційному суду у виділенні місця для обладнання парко місця для автомобілів людей з інвалідністю і питання, поки що не вирішене.

Потребують реставрації і вхідні двері в Будинок правосуддя, але суд коштів на ці роботи не має. Окрім того, брак коштів не дозволяє провести повну заміну системи парового опалення в будинку, яка є зношеною та небезпечною для використання, адже експлуатується вже понад сто років.

Адміністрація апеляційного суду намагається вирішити ці питання і докладе всіх зусиль для збереження Будинку правосуддя.