flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суддя – як професійний медіатор

06 липня 2018, 14:26

6 липня 2018 року в місті Ужгород Львівським регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з громадською  спілкою “Українська академія медіації”, за підтримки Агентства США  з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Нове правосуддя”, на базі Апеляційного суду Закарпатської області проведено семінар для суддів місцевих судів та Апеляційного суду Закарпатської області  на тему: “Суд і медіація: можливості та перспективи”.

Свою кваліфікацію на семінарі підвищували судді судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Закарпатської області Роман Кондор, Михайло Мацунич та судді судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Апеляційного суду Закарпатської області Іван Стан та Іван Феєр.

Розпочинаючи семінар, суддя Одеського апеляційного адміністративного суду, к.ю.н.  Лариса Зуєва та заступник голови  Одеського  окружного адміністративного суду, к. ю. н. Елла Катаєва запропонували учасникам висловити свої очікування від участі у цьому заході, налаштували суддів на активне обговорення запропонованих питань та обмін своїм професійним досвідом, який буде корисним для колег.

Судді обговорили способи позасудового врегулювання конфліктів за участі судді, проаналізували міжнародний досвід застосування примирних процедур, виконали вправи та завдання, які допоможуть краще зрозуміти суть медіації та її важливість не лише у професії, але й у повсякденному житті. Також судді долучаться до дискусії про переваги та складнощі впровадження медіації та примирних процедур в Україні, виконали психологічні вправи, які будуть сприяти залученню сторін справи до долучення до процесу примирення.

Наприкінці семінару слухачі поділилися враженнями від участі.

 

Прес – служба Апеляційного суду Закарпатської області.