flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історія апеляційного суду Дніпропетровської області

 

 Апеляційний суд Дніпропетровської області.

 

Історія апеляційного суду Дніпропетровської області починається з судової реформи 1864 року, коли було введено систему незалежних судів, де засідали професійно підготовлені судді. 8 квітня 1869 року в місті Катеринославі (нині Дніпропетровськ) був відкритий Окружний суд. 6 червня 1896 року у центрі міста по проспекту було закладено нову, спеціальну споруду суду, який відкрився восени 1898 року. У той час у суді було 1 цивільне і 1 кримінальне відділення, 9 суддів, 7 прокурорів, 12 судових слідчих. За навантаженням справ Катеринославський окружний суд займав перше місце в Росії.

Революція 1917 року поставила питання про необхідність створення в Україні власної судової системи.

         Перехід від організації судових органів періоду громадянської війни до мирного часу проходив у надзвичайно складних умовах.

         20 травня 1932 року постановою ВУ ЦВК і РНК УСРР про зміну в організації судових органів в Україні створюються обласні суди, які розглядали по першій інстанції віднесені до їх підсудності цивільні і кримінальні справи, а також як суди другої касаційно-ревізійної інстанції – справи, вирішені народними судами.

         16 серпня 1938 року був прийнятий закон "Про судоустрій Союзу РСР, союзних і автономних республік", за яким Дніпропетровський обласний суд належав до судів УРСР.

З початком війни суд припинив свою роботу. Переважна більшість суддів та оперативних працівників суду пішли на фронт, де здебільшого служили в системі військових трибуналів бойових частин. Після визволення України від фашистських військ Дніпропетровський обласний суд відновив свою роботу, комплектуючись із реевакуйованих суддів, а також шляхом підготовки судових працівників на тримісячних юридичних курсах.

З повоєнних років до 1958 року головою Дніпропетровського обласного суду була А.Богданова;

у 1958 – 1976 роках –  А.Яворський;

у 1976 – 1985 роках  - В.Буркун;

у 1985 – 1994 роках  - Н.Меркулова.

у 1995 -  2010 роках – В.Віхров

У квітні 1993 року обласний суд розташувався за новою адресою.

З 24 березня 2011 року по цей час суд очолює Деркач Наталя Миколаївна. Під її керівництвом робота суду організована на такому рівні, який забезпечує належне функціонування апеляційного суду.

Дніпропетровський обласний суд набув статусу апеляційного суду Дніпропетровської області 21 червня 2001 року за Законом України № 2531-Ш "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій України".

      Штатна чисельність суду становить 340 одиниць (із них - 115 суддів).     

      У складі апеляційного суду Дніпропетровської області діють судова палата з розгляду кримінальних справ та судова палата з розгляду цивільних справ. Судді апеляційного суду:

     -  розглядають справи в апеляційному порядку відповідно до процесуального закону;

     -  у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядають справи відповідної юрисдикції як суд першої інстанції;

     -  ведуть та аналізують судову статистику, вивчають і узагальнюють судову практику;

   -  надають методичну допомогу у застосуванні  законодавства суддям місцевих судів Дніпропетровської області. Питання внутрішньої діяльності суду вирішуються зборами суддів;

  - здійснюють інші повноваження, визначені законом.