flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Заява прес-служби Апеляційного суду Вінницької області щодо публікації в газеті «33-й канал»

11 листопада 2016, 15:55

У газеті «33-й канал» (№46 від 09.11.2016 р.) надруковано статтю під заголовком «Зятя мера Могилева Бровка взяли за ґрати», де її автор Василь Кізка, використовуючи неправдиву інформацію, написав про суддів негативно, а деякі його фрази взагалі можна розцінювати як тиск на Феміду.

Журналіст, зокрема, стверджує: «…як відомо, далеко не всі суди наші живуть на одну зарплату». По-перше, рахувати чужі гроші не годиться; по-друге, приписувати комусь незаконні діяння (у статті – фактичне неправомірне отримання прибутку) без вагомих на те доказів суперечить етиці журналіста, а заслуженого журналіста України Василя Кізки – й поготів.

Автор статті вводить в оману читачів ще й такою фразою: «…обласний апеляційний суд… вирішив подумати ще тиждень до винесення остаточного рішення, яке вступить в законну силу».

Зважаючи на це, повідомляємо, що розгляд апеляційної скарги відклали не для того, щоб думати, а за клопотанням захисника Оксани Королюк. Адвокат просила час, щоб надати письмові докази в спростуванні обґрунтованості  врученої Сергію Шевчуку підозри.

Право ж на захист має бути забезпечено всім, в тому числі – і «зятю мера Могилева», якого Василь Кізка, судячи з публікації, вже визнав винним без вироку суду. Мабуть, тому, що йому відомі таємні деталі слідства, що знайшло докази вини депутата міськради «із запасом». Тому нас непокоїть інше: який процесуальний закон передбачає видавати таємниці слідства стороннім особам? Навіть натякати на їх існування…

Схоже, пан Кізка, аби узяти на гачок читачів, кинув тінь на апеляційний суд, подавши недостовірну інформацію, мовляв, нехай дофантазовують люди самі, чому це суд «вирішив подумати ще тиждень».  Автор статті просто забув одну з журналістських заповідей: «Журналіст поширює і коментує лише ту інформацію, у правдивості якої переконаний».

Незалежність судової влади підриває у статті такий факт: в ефірі телеканалу «Рада» народний депутат заявив, що генеральний прокурор «не дасть звести цю кримінальщину нанівець».

Вважаємо, читачам було б цікаво почути обидві сторони конфлікту, а не лише тещу Коломійця, яка сама оббиває пороги різних інстанцій та чомусь замість потерпілого охоче роздає інтерв’ю. Бо один зі стандартів інформаційної журналістики – баланс думок і точок зору, впевнені, журналісту добре відомий.

Прес-служба Апеляційного суду Вінницької області просить Василя Кізку і всіх журналістів надалі сповідувати букву закону та дотримуватися Кодексу професійної етики, бо за поширення недостовірної інформації, точніше кажучи, брехні, можна відповідати перед судом. Однак головним суддею й карателем має бути тільки совість, людська і журналістська, а народна мудрість «неправдою світ обійдеш, але назад не вернешся»­ повинна стати чи не основною заповіддю мас-медійників.